Sport

Bilski i Sokół przed Mirax Pucharem Polski

Już w najbliższą niedzielę, 11 sierpnia w Belsku Dużym zostanie rozegrany pojedynek pierwszej rundy Mirax Pucharu Polski. GKS Belsk Duży zmierzy się z Mogielanką Mogielnica. Kto okaże się lepszy? Przed tym meczem rozmawialiśmy z trenerami obydwu drużyn.

Nie ma wątpliwości, w niedzielę, 11 sierpnia zapowiadają się ogromne emocje. To nie będzie zwykły pojedynek. A co przed konfrontacją pucharową z Mogielanką Mogielnica mówi trener GKS Belsk Duży, Stanisław Bilski? – Jeśli uda nam się pokonać Mogielankę, to będziemy grać dalej. Jeśli przegramy, to będziemy przygotowywać się do zmagań o punkty. Ja ten pucharowy pojedynek traktuję, jako ostatni sparing przed ligą – podkreśla Bilski.

Dobrej myśli odnośnie pucharowej konfrontacji z GKS Belsk Duży jest trener Mogielanki, Sylwester Sokół. – Mecz pucharowy w Belsku Dużym traktujemy poważnie. Dla nas jest to taki generalny sprawdzian przed rywalizacją o punkty w A klasie. Chciałbym, żeby moja drużyna wygrała. Są to derby, a one rządzą się swoimi prawami – przyznaje Sokół.

Trzeba podkreślić, że w pierwszej rundzie Mirax Pucharu Polski dojdzie zapewne do bardzo ciekawych konfrontacji. Stawką jest awans do kolejnego etapu. Już niebawem rozpoczną się także ligowe zmagania, a poszczególne zespoły postarają się pokazać ogromną siłę.

AUTOR: MARCIN KAŹMIERSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *