Kultura

Królewska wizyta i koleje Małej Wsi

Drezyna ręczna i rowerowa, plenerowa wystawa historii kolejnictwa grójeckiego, zwiedzanie pałacu z przewodnikiem oraz koncert kwartetu smyczkowego – to atrakcje, jakie Pałac Mała Wieś przewidział na niedzielę, 21 lipca dla wszystkich odwiedzających. 

21 lipca 1787 roku król Stanisław August Poniatowski odwiedził swojego przyjaciela i doradcę Bazylego Walickiego w Małej Wsi. Jak później potoczyły się losy wojewody rawskiego i kolejnych właścicieli Małej Wsi? Tego dowiecie się od przewodników podczas zwiedzania pałacu. 

Chcąc zachować w pamięci królewską wizytę i opowiedzieć o momentach przełomowych dla grójecczyzny Pałac Mała Wieś przygotował bezpłatne atrakcje: plenerową wystawę prezentującą historię kolejnictwa grójeckiego oraz drezynę ręczną jeżdżącą po parkowych alejkach i drezynę rowerową. 

Tego dnia pałac można zwiedzić z przewodnikiem o godz. 12.00, 14.00, 15.00, 16.00 i zobaczyć nowy eksponat – strój szwoleżera Jana Leona Hipolita Kozietulskiego, brata Klementyny Walickiej.

Natomiast o godzinie 17.00 odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Nova Quartet, łączącego muzykę klasyczną z rozrywkową i jazzową.

Więcej informacji na temat wydarzenia udzieli recepcja Hotelu Spichlerz tel. +48 782 40 40 40.

Pałac Mała Wieś
Mała Wieś 40
05-622 Belsk Duży

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *