Sport

Lider za mocny. Volley SKK przegrywa w Celestynowie

Nieco ponad godziny potrzebowała ekipa Boru Regut do zwycięstwa nad Volley SKK Belsk Duży. Liderzy tabeli IV ligi mazowieckiej, grupy A wygrali 3:0.

Belski zespół źle wszedł w mecz z liderem. Bór Regut szybko wyszedł na prowadzenie 9:2. Belszczanie próbowali gonić, lecz zmniejszyli rozmiary jedynie do pięciu punktów. Mimo wielu błędów w zagrywce gospodarze zdołali wygrać tę partię 25:17.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Volley SKK grał punkt za punkt do stanu 7:7. Kolejne trzy punkty zdobyli jednak gospodarze, którzy sukcesywnie powiększali swoją przewagę (18:12). Pod koniec belski team zaczął odrabiać straty i dogonił Bór Regut na jeden punkt (20:19). Niestety kolejne oczka należały już do lidera tabeli, którzy trzema asami z rzędu zakończyli tę partię zwycięstwem 25:19.

Volley SKK rozpoczął trzeciego seta od prowadzenia 2:0. Na nic się to jednak zdało, bowiem kolejne dziewięć punktów należało do ekipy z Regutu… Znów trzeba było odrabiać straty. Volley SKK zbliżył się do gospodarzy na trzy oczka. Więcej zimnej krwi w końcówce zachowali jednak liderzy tabeli i pewnie wygrali tego seta 25:21.

Druga porażka z rzędu na pewno nieco zabolała ekipę Kamila Trzcińskiego. Warto jednak wspomnieć, że drużyna Volley SKK Belsk Duży gra swój premierowy sezon na IV ligowych parkietach. Drużyna z Regutu w gminie Celestynów w ubiegłym sezonie debiutowała w rozgrywkach i była blisko wywalczenia promocji na wyższy szczebel rozgrywkowy. W tym roku radzi sobie doskonale. Pokonując team Kamila Trzcińskiego Bór może pochwalić się bilansem 6 zwycięstw po 6 ligowych kolejkach.

Przed graczami Volley SKK kolejne ligowe potyczki i szansa na zgarnięcie punktów. Najbliższym rywalem będzie KS Grom Przytyk, drużyna zajmująca 5. miejsce z dorobkiem 10. punktów. Spotkanie zostanie rozegrane 6 grudnia br. o godz. 15:00 w Hali Sportowej belskiego GOSiR-u.

RKS Bór Regut – Volley SKK Belsk Duży 3:0 (25:17, 25:19, 25:21)

Volley SKK Belsk Duży (skład wyjściowy): 18. Arkadiusz Rek, 21. Marek Trzaska ©, 19. Bartłomiej Krężelewski, 14. Dominik Kowalczyk, 17. Sebastian Bitner, 16. Kamil Ścisłowski, 9. Piotr Bruszewski (libero) oraz 25. Mateusz Włodarczyk, 11. Ernest Witkowski, 10. Dawid Michalak.