Ostatnia kolejka fazy zasadniczej Belskiej Ligi Siatkówki nie przyniosła sensacyjnych rozstrzygnięć. Faworyci zgodnie z przewidywaniami wygrali swoje mecze, choć nie zawsze gładko i bezproblemowo.
Zajmujący trzecie miejsce Młode Wilki dopiero w pięciu setach udowodnili swoją wyższość nad zajmującymi ostatnią pozycję Setkarzami. Zgodnie z planem faworytom układało się do stanu 2:0. Po wygraniu dwóch pierwszych odsłon nieoczekiwanie do głosu doszli Setkarze, którzy wyrównali stan meczu (2:2) doprowadzając do tie-breaka. W piątek partii młodzi siatkarze zdecydowanie wygrali do 5, inkasując dwa punkty.
Setkarze – Młode Wilki 2:3 (22:25, 14:25, 25:15, 25:23, 5:15)
Emocji nie zabrakło również w spotkaniu Galaktikosu z Sad Team. Liderzy zwyciężyli co prawda za trzy punkty, ale swoją wyższość udowodnili dopiero po rozegraniu czterech setów.
Sad Team – AS Galaktikos 1:3 (15:25, 17:25, 25:18, 21:25)
Sobotnie mecze były ostatnimi w rundzie zasadniczej sezonu 2024/25. Przed nami zaplanowane półfinały fazy play-off w których spotkają się zespoły z pozycji 1 – 4.

Program fazy play – off (półfinały)
13 kwietnia 2025
godz. 14:00 AS Galaktikos – Sad Team
godz. 15:30 CGS Chynów – Młode Wilki
Serdecznie zapraszamy
Tekst i foto: GOSiR Belsk Duży