Edukacja Sport

Niecodzienna lekcja wf-u

Reprezentacja Polski siatkarzy przygotowująca się do XXX. Letniej Uniwersjady gościła w Belsku Dużym. Młodzi sportowcy przeprowadzili dla uczniów szkół z terenu gminy Belsk Duży zajęcia siatkarskie. Nietypowa lekcja WF-u odbyła się na Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum.

Organizatorami niecodziennej lekcji WF-u dla uczniów gminnych szkół podstawowych i gimnazjum były: Stowarzyszenie Kibicujemy z Klasą na czele z Panem Krzysztofem Małachowskim, UKS Belsk Duży oraz szkoły gminne.

Do Belska Dużego przyjechało dwunastu zawodników, którzy przygotowują się do studenckich igrzysk. W piątek, 7 czerwca br. siatkarze rozpoczęli zgrupowanie w Nowym Dworze Mazowieckim. Trenerami tej drużyny są Paweł Woicki (złoty medalista Mistrzostw Europy z 2009 roku, czterokrony wicemistrz Polski) oraz Daniel Pliński (srebrny medalista Mistrzostw Świata w 2006 roku oraz złoty medalista Mistrzostw Europy z 2009 roku).

Wraz z siatkarzami na belskiej Hali Sportowej pojawił się również Włodzimierz Sadalski – dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej, mistrz świata z Meksyku (1974) oraz mistrz olimpijski z Montrealu (1976).

Młodzi polscy siatkarze wraz z trenerami poprowadzili dla uczniów z gminnych szkół niezapomnianą lekcję WF-u. Dzieci i młodzież z klas IV-VIII i Gimnazjum mieli do dyspozycji kilka stacji, na których uczyli się siatkarskiego rzemiosła. Ponadto doskonalili technikę odbicia, zagrywki czy bloku.

Na koniec reprezentanci Polski pokazowo trenowali przed zgromadzonymi uczniami.

Po pobycie na belskiej Hali Sportowej siatkarze odwiedzą sady i jedną z grup producenckich owoców.

  1. […] Przypomnijmy, że reprezentacja rywalizująca na Uniwersjadzie była w Belsku Dużym 10 czerwca. Przygotowujący się do tej ważnej imprezy siatkarze wraz ze swoimi szkoleniowcami przeprowadzili zajęcia siatkarskie dla uczniów z terenu gminy Belsk Duży. Wszystko odbywało się na Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Belsku Dużym. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ. […]

  2. Jak najbardziej warto popierać takie działania .
    P O W O D Z E N I A

  3. Popieramy i wspieramy wszystko, co jest związane z siatkówka w Belsku. 3m Cię się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *