Sport

Byli w Belsku, teraz zagrają o złoto!

Akademicka Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn idzie jak burza w rozgrywkach XXX. Letniej Uniwersjady. Drużyna, która 10 czerwca br. gościła w Belsku Dużym pokonała w półfinale 3:2 ekipę Rosji i zameldowała się w finale imprezy!

Podopieczni trenerów Pawła Woickiego i Daniela Plińskiego są niepokonani podczas zmagań na Uniwersjadzie we włoskim Neapolu. Reprezentacja Polski w grupie pokonała Francję, Brazylię, Kanadę oraz Iran. W żadnym meczu nie straciła choćby jednego seta. W ćwierćfinale Polacy znów pokazali piękną siatkówkę wygrywając 3:0 z Tajwanem.

Dużo ciężej było w boju o finał. W meczu z Rosją Polacy prowadzili już 2:0 w setach. Przeciwnicy wygrali jednak dwie kolejne partie. W tie-breaku po wyrównanym boju lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 17:15.

Uniwersjada: Polska – Rosja 3:2 (25:21, 25:15, 19:25, 18:25, 17:15)

Przypomnijmy, że reprezentacja rywalizująca na Uniwersjadzie była w Belsku Dużym 10 czerwca. Przygotowujący się do tej ważnej imprezy siatkarze wraz ze swoimi szkoleniowcami przeprowadzili zajęcia siatkarskie dla uczniów z terenu gminy Belsk Duży. Wszystko odbywało się na Hali Sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Belsku Dużym. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie TUTAJ.