Kultura Organizacje pozarządowe

Tu mieszkają, tu działają!

Pierwszy piknik rodzinny zorganizowany przez powstałe w tym roku Koło Gospodyń Wiejskich “Rembowianki” już za nami. Celem imprezy było zachęcanie do wspólnego spędzania czasu rodziców z dziećmi, wspieranie i upowszechniania idei samorządowej, pobudzanie aktywności obywatelskiej i integracja mieszkańców sołectwa. 

Na imprezie nie zabrakło również przedstawicieli samorządu, w osobach: Wójta Władysława Piątkowskiego oraz pracowników Urzędu Gminy, Arkadiusza Sołtysiaka z działu inwestycji i Emilii Tomasiak odpowiedzialnej za współpracę z organizacjami pozarządowymi. 

Na wspólnym spotkaniu można było spróbować domowych potraw i przepysznych ciast przygotowanych przez członków koła. Dla dzieci przygotowano dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy, bańki mydlane i balony. 

– Zaprosiliśmy całą społeczność naszej wsi, podkreślały radna Stanisława Sokołowska oraz sołtys Iwona Snopek, członkinie zarządu Koła Gospodyń. Zależy nam na integracji międzypokoleniowej i zacieśnianiu więzi między sąsiadami. To spotkanie jest dziełem nas wszystkich, podzieliliśmy się pracą i zrealizowaliśmy pomysły na ten pierwszy, ale na pewno nie ostatni Piknik Rodzinny w Rębowoli. 

Potraw przygotowanych przez członków Koła Gospodyń Wiejskich “Rembowianki” mieszkańcy naszej gminy będą mogli spróbować już pod koniec lata na stoisku gminnym podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego w Lewiczynie. 

Autor: Emilia Tomasiak
Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *