Sport

GKS wygrywa z Hubalem

Gracze GKS-u Belsk Duży przywieźli komplet punktów z najdalszego wyjazdu sezonu. Podopieczni Stanisława Bilskiego pokonali Hubal Chlewiska 6:3.

To nie było łatwe spotkanie. Po pierwszej odsłonie, toczonej w porywistym wietrze belscy piłkarze przegrywali 2:3. Gole dla GKS-u zdobyli Kamil Krawczyk oraz Piotr Franczak.

Po przerwie gracze Bilskiego powrócili jednak na dobre tory. Gra z wiatrem sprzyjała ich poczynaniom. W przerwie trener dokonał jednej korekty. Za Jana Bińkiewicza na boisku pojawił się Kacper Cyranowicz. I to właśnie 21-latek był autorem gola na 3:3. Po godzinie gry belski zespół na prowadzenie wyprowadził natomiast Michał Konopka, który pewnie uderzył z rzutu karnego.

Niestety, w 60. minucie czerwoną kartkę za faul na bramkarzu otrzymał Kacper Cyranowicz. Pół godziny gry z jednym zawodnikiem mniej jednak nie złamało piłkarzy z Belska Dużego. Chwilę później na dwubramkowe prowadzenie GKS wyprowadził kapitan – Piotr Franczak. W doliczonym czasie gry wynik na 6:3 ustalił Michał Konopka.

Warto wspomnieć, że podczas najdalszego wyjazdu sezonu GKS wspierała liczna grupa kibiców. O nieocenionym wsparciu wspomniano również na oficjalnym profilu klubu na Facebooku.

Po tym meczu belski zespół awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wciąż strata do lidera to zaledwie dwa oczka. Kolejny mecz GKS rozegra przed własną publicznością. Na Stadionie Gminnym podejmie KS Jedlankę. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 11 maja – godz. 14:00.

Hubal Chlewiska – GKS Belsk Duży 3:6 (3:2)
Winiarski 26, Osobiński 34, 39 – Krawczyk 37, Franczak 41, 65; Cyranowicz 47, Konopka 59(k), 90+4

GKS: 1. Załęski – 27. Rybicki, 66. Bińkiewicz (46, 3. Cyranowicz), 11. Legucki (70, 22. Jakóbczak) – 2. Merski – 74. Krawczyk, 99. Konopka, 25. Bilski, 7. Baczyński (86, 33. Jakubik) – 9. Franczak (C), 10. Karczmarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *