Sport Straż

Ochotnicy z Belska najlepsi!

Strażacy Ochotnicy z Belska Dużego okazali się najlepsi w Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Belsk Duży. W finale belska jednostka pokonała OSP Wola Łęczeszycka 4:2.

Do rywalizacji w rozegranym, w sobotę 1 września br. turnieju przystąpiło sześć ekip: OSP Belsk Duży, OSP Lewiczyn, OSP Wola Łęczeszycka, OSP Wólka Łęczeszycka, OSP Rożce oraz MDP Belsk Duży. Po losowaniu grup strażacy przystąpili do piłkarskiej rozgrywki!

W grupie A zmagania rozpoczęły się od pojedynku OSP Wola Łęczeszycka – OSP Wólka Łęczeszycka. Po dobrym spotkaniu lepsi okazali się Ci pierwsi, którzy ograli swoich przeciwników 5:0. W kolejnych spotkaniach było równie ciekawie. OSP Wola Łęczeszycka wysoko, bo aż 6:1 ograła MDP Belsk Duży. W ostatnim pojedynku, decydującym o awansie z grupy z miejsca drugiego młodzi strażacy z Belska ograli Wólkę Łęczeszycką 3:2.

Grupa A, tabela:
1. OSP Wola Łęczeszycka – 6 punktów
2. MDP Belsk Duży – 3 punkty
3. OSP Wólka Łęczeszycka – 0 punktów

W drugiej grupie było równie ciekawie. Z kompletem punktów do fazy pucharowej przeszli ochotnicy z Belska Dużego, którzy w grupie nie stracili żadnej bramki (4:0 z OSP Rożce, 2:0 z OSP Lewiczyn). Na drugim miejscu rywalizację ukończyli druhowie z Lewiczyna, a w decydującym o awansie meczu pokonali swoich przeciwników z Rożec 3:1.

Grupa B, tabela:
1. OSP Belsk Duży – 6 punktów
2. OSP Lewiczyn – 3 punkty
3. OSP Rożce – 0 punktów

W półfinale doszło do bratobójczego pojedynku ekip z Belska Dużego. Ochotnicy pokonali Młodzieżową Drużynę Pożarniczą 4:0.W drugim spotkaniu OSP Wola Łęczeszycka ograła 1:0 OSP Lewiczyn.

W meczu o 3. miejsce górą byli druhowie z Lewiczyna, którzy ograli MDP Belsk Duży 4:1. W finale najlepsi okazali się zawodnicy z OSP Belsk Duży, którzy po ładnym dla oku meczu pokonali strażaków z Woli Łęczeszyckiej 4:2.

Do trzech najlepszych drużyn trafiły pamiątkowe puchary i dyplomy. Strażacy odebrali nagrody z rąk włodarza gminy, Władysława Piątkowskiego oraz organizatorów: prezesa OSP Lewiczyn, Marcina Błońskiego i prezesa OSP Belsk Duży, Stanisława Kołacza. Kolejne zmagania już za rok!

Końcowa klasyfikacja:
1. OSP Belsk Duży
2. OSP Wola Łęczeszycka
3. OSP Lewiczyn
4. MDP Belsk Duży
5. OSP Rożce
6. OSP Wólka Łęczeszycka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *