Sport Straż

Ochotnicy z Belska najlepsi!

Strażacy Ochotnicy z Belska Dużego okazali się najlepsi w Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Belsk Duży. W finale belska jednostka pokonała OSP Wola Łęczeszycka 4:2.

Do rywalizacji w rozegranym, w sobotę 1 września br. turnieju przystąpiło sześć ekip: OSP Belsk Duży, OSP Lewiczyn, OSP Wola Łęczeszycka, OSP Wólka Łęczeszycka, OSP Rożce oraz MDP Belsk Duży. Po losowaniu grup strażacy przystąpili do piłkarskiej rozgrywki!

W grupie A zmagania rozpoczęły się od pojedynku OSP Wola Łęczeszycka – OSP Wólka Łęczeszycka. Po dobrym spotkaniu lepsi okazali się Ci pierwsi, którzy ograli swoich przeciwników 5:0. W kolejnych spotkaniach było równie ciekawie. OSP Wola Łęczeszycka wysoko, bo aż 6:1 ograła MDP Belsk Duży. W ostatnim pojedynku, decydującym o awansie z grupy z miejsca drugiego młodzi strażacy z Belska ograli Wólkę Łęczeszycką 3:2.

Grupa A, tabela:
1. OSP Wola Łęczeszycka – 6 punktów
2. MDP Belsk Duży – 3 punkty
3. OSP Wólka Łęczeszycka – 0 punktów

W drugiej grupie było równie ciekawie. Z kompletem punktów do fazy pucharowej przeszli ochotnicy z Belska Dużego, którzy w grupie nie stracili żadnej bramki (4:0 z OSP Rożce, 2:0 z OSP Lewiczyn). Na drugim miejscu rywalizację ukończyli druhowie z Lewiczyna, a w decydującym o awansie meczu pokonali swoich przeciwników z Rożec 3:1.

Grupa B, tabela:
1. OSP Belsk Duży – 6 punktów
2. OSP Lewiczyn – 3 punkty
3. OSP Rożce – 0 punktów

W półfinale doszło do bratobójczego pojedynku ekip z Belska Dużego. Ochotnicy pokonali Młodzieżową Drużynę Pożarniczą 4:0.W drugim spotkaniu OSP Wola Łęczeszycka ograła 1:0 OSP Lewiczyn.

W meczu o 3. miejsce górą byli druhowie z Lewiczyna, którzy ograli MDP Belsk Duży 4:1. W finale najlepsi okazali się zawodnicy z OSP Belsk Duży, którzy po ładnym dla oku meczu pokonali strażaków z Woli Łęczeszyckiej 4:2.

Do trzech najlepszych drużyn trafiły pamiątkowe puchary i dyplomy. Strażacy odebrali nagrody z rąk włodarza gminy, Władysława Piątkowskiego oraz organizatorów: prezesa OSP Lewiczyn, Marcina Błońskiego i prezesa OSP Belsk Duży, Stanisława Kołacza. Kolejne zmagania już za rok!

Końcowa klasyfikacja:
1. OSP Belsk Duży
2. OSP Wola Łęczeszycka
3. OSP Lewiczyn
4. MDP Belsk Duży
5. OSP Rożce
6. OSP Wólka Łęczeszycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *