Edukacja

Walczą w półfinale

W październiku ubiegłego roku PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym przystąpiła do programu “Młody Lean Lider”. Dziś uczniowie belskiej podstawówki walczą w półfinale, który odbywa się na Uniwersytecie Gdańskim.

Młody Lean Lider – to bezpłatny program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 14-19 lat. Główne cele programu to uczenie młodych ludzi zasad przedsiębiorczości oraz tego, jak mądrze rozwiązywać problemy, podejmować kreatywne działania i współpracować w grupie. Program Młody Lean Lider to 3-etapowy, dziesięciomiesięczny turniej, w którym uczniowie w 10-osobowych zespołach rozwijają postawy, wiedzę i umiejętności.

W październiku do programu przystąpiły dwie grupy z belskiej podstawówki. W skład tych grup wchodzą przedstawiciele klas ósmych. Opiekunami grup była p. Agata Kępka i p. Dominika Dobrowolska.

W niedzielę, 3 marca grupa uczniów wraz z opiekunkami oraz dyrektor placówki – Małgorzatą Więckowską udała się do Gdańska. To właśnie tam odbywa się półfinał zmagań “Młody Lean Lider”. Spośród 100 grup, belscy uczniowie znaleźli się w najlepszej 20-stce! Już dziś (4 marca) około godziny 17:00 poznamy wyniki!

Źródło: PSP Belsk Duży / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *