Sport

Po pauzie z GPSZ Głuchów

Seniorzy GKS-u Belsk Duży wracają do gry po tygodniowej pauzie. Już w najbliższą niedzielę, 29 września br. podopieczni Stanisława Bilskiego zagrają z GPSZ Głuchów na własnym stadionie. Początek spotkania o godz. 14:00.

Ekipa GKS-u po słabym pierwszym meczu sezonu i porażce z KS Lesznowola (0:6) wróciła na właściwe tory. Pokonanie Strażaka Wielogóra i KS-u Wysokin oraz remis z Iskrą Zbrosza Duża dały podopiecznym Stanisława Bilskiego siedem oczek i pozycję w środku stawki. Niestety, dwa tygodnie temu GKS przegrał po raz drugi w sezonie 2019/2020. Lepsi okazali się gracze KP Stanisławice, którzy plasują się na 3. miejscu w tabeli. Po przymusowej pauzie w poprzedniej kolejce Belszczanie ulokowali się na 9. miejscu. Do czwartego miejsca tracą jednak zaledwie trzy oczka.

Na piątym miejscu w ligowej hierarchii są gracze z Głuchowa. Ekipa prowadzona przez Pawła Gaika ma na swoim koncie 10. punktów zgromadzonych w pięciu spotkaniach. GPSZ wygrał trzy mecze (z KP Stanisławice, Sokołem Przytyk oraz GKS-em Stromiec), jedno zremisował (GKS Chynów) oraz niespodziewanie przegrał z Zorzą Klwów.

Niedzielne spotkanie noszące miano Derbów Powiatu będzie więc arcyważne dla obu ekip. GKS Belsk Duży jeśli wygra, zbliży się do czołówki. Goście z Głuchowa także chętnie przyjęliby trzy oczka. Ta zdobycz przybliży ich bowiem do ligowego podium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *