Sport

Akcja lepsza od GKS-u

Na II rundzie zakończyli zmagania w Mirax Pucharze Polski gracze GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Mateusza Norberciaka musieli uznać wyższość ekipy z radomskiej klasy A – Akcji Jastrzębia.

Początek spotkania nie zapowiadał porażki GKS-u. To podopieczni Norberciaka narzucili swój styl gry i stwarzali dogodne sytuacje. W 11. minucie gości z Jastrzębi uratował jeszcze słupek. Kilka chwil później było już 1:0 dla drużyny z Belska Dużego. W bramkarza uderzył Piotr Franczak, piłka jednak spadła pod nogi Damiana Krawczyka, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

Widać było w grze GKS-u atut własnego boiska. Gol na 2:0 padł po długim wyrzucie z autu, co na małym placu zdarza się bardzo często. Po raz kolejny w jednej z głównym ról znalazł się Piotr Franczak. Doświadczony napastnik wyskoczył najwyżej w polu karnym i strzałem głową pokonał bramkarza gości. Asystę przy tym trafieniu zaliczył kapitan – Kamil Lewandowski.

Akcja Jastrzębia szybko odpowiedziała. W 39. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Michał Rębiś. Napastnik gości zrobił to na tyle precyzyjnie, że zaskoczył Damiana Górzyńskiego, który musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Goście przycisnęli w końcówce pierwszej odsłony i mieli nawet uderzenie w boczną siatkę. Kilka chwil wcześniej dwa celne uderzenia oddali gracze GKS-u. Najpierw strzelał Krystian Onuczyński, chwilę później zaś Piotr Franczak.

Druga odsłona to całkowita dominacja gości z Jastrzębi. Hat-tricka skompletował Michał Rębiś, zaś jedno trafienie dołożył Mariusz Kwaśnik. Duży udział przy tych golach miał wprowadzony w drugiej odsłonie napastnik – Ivan Dynya.

GKS Belsk Duży – Akcja Jastrzębia 2:4 (2:1)
Krawczyk 20, Franczak 34 – Rębiś 39, 55, 60; Kwaśnik 74

GKS: Damian Górzyński I – Marcel Podsiadło, Volodymyr Lytvyn, Kamil Lewandowski (C), Damian Wysocki – Adam Kaliciński, Rafał Maciak, Daniel Wysocki, Damian Krawczyk, Krystian Onuczyński – Piotr Franczak.
Grali również: Daniel Górzyński, Damian Górzyński II, Cezary Komorowski, Dominik Rudnicki, Mateusz Jakóbczak.

Akcja (skład wyjściowy): Piotr Rzeszot – Bartłomiej Cieżuch, Robert Wojciechowski, Filip Staniszewski, Oskar Lisek – Paweł Derdak, Dominik Woźniak, Oskar Kilianek, Jakub Czyż – Mariusz Kwaśnik, Michał Rębiś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *