Edukacja

Angielskie słówka w obrazach

22 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, rozstrzygnięto pierwszą edycję szkolnego konkursu „Angielskie słówka w obrazach”. Ta plastyczno-językowa zabawa skierowana była do uczniów klas I-IV i miała na celu popularyzację języka angielskiego wśród najmłodszych. Organizatorki chciały także zachęcić uczestników do nauki nowych słów, pokazać, że nawet pozornie trudna pisownia może być świetną zabawą oraz podtrzymać niesłabnący zapał uczniów klas młodszych do nauki języków obcych.

Młodzi językoznawcy mieli za zadanie przygotować plakat przedstawiający ich ulubiony wyraz po angielsku. Wykorzystywali do tego najróżniejsze materiały od farb, cekinów i guzików poprzez makarony, bibuły i pióra, aż po monety, wełnę czy ryż. Trzeba przyznać, że kreatywność uczniów przerosła oczekiwania organizatorek, którymi były panie Ilona Szymańska, Magdalena Jendrzejczak oraz wspierająca inicjatywę pani Dorota Jaworska. Do konkursu zgłoszono aż 42 prace. Po długich i burzliwych obradach, spośród kilkudziesięciu anonimowo zaprezentowanych prac, wyłoniono zwycięzców którymi zostali:

1 miejsce – Gabriela Legucka Ib oraz Piotr Legucki IIIb
2 miejsce – Gabriel Gabler Ib oraz Klaudia Wielgus Ib
3 miejsce – Kamila Wnuk IIIa oraz Oliwia Frączak IIIb

Dzięki życzliwości Rady Rodziców, nie tylko pierwsze trzy miejsca, ale wszyscy uczestnicy, dostali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za tak liczny udział i życzymy sukcesów w nauce języków obcych.

Autorki: Ilona Szymańska, Magdalena Jendrzejczak / PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *