Samorząd

Anielin i Łęczeszyce na tegorocznej liście Mazowsze Lokalnie

W tegorocznym naborze Mazowsze Lokalnie dla grup i organizacji wzięli udział przedstawiciele Naszej Gminy. I to oni byli zdobyli najwięcej punktów z pośród 269 wnioskodawców.

W ramach naboru Inicjatywy Oddolne najciekawszy pomysł zaprezentowała grupa nieformalna „Anielaki” z projektem zbudowania miejsca spotkań przy stawie w Anielinie. Organizatorzy planują montaż placu zabaw dla dzieci i ławek dla dorosłych. Tu będą odbywały się coroczne „Wianki” i pikniki sąsiedzkie.

W ramach naboru Rozwój Organizacji wsparcie otrzyma Koło Gospodyń Wiejskich Kogel-Mogel z Łęczeszyc. Organizatorzy tego projektu planują budowę drewnianych ław i stołów na wspólnie spotkania i imprezy sąsiedzkie, takie jak popularne Dni Dziecka, Dożynki Sołeckie, Noc Świętojańska w Łęczeszycach.

Po zakończeniu wszelkich formalności związane z podpisaniem umowy między Samorządem Województwa Mazowieckiego grupy otrzymają zadeklarowane wsparcie i rozpoczną realizację projektów.

Raz jeszcze gratulujemy!

Autor: Emilia Tomasiak/Urząd Gminy Belsk Duży

Konkurs dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *