Samorząd

Anielin i Łęczeszyce na tegorocznej liście Mazowsze Lokalnie

W tegorocznym naborze Mazowsze Lokalnie dla grup i organizacji wzięli udział przedstawiciele Naszej Gminy. I to oni byli zdobyli najwięcej punktów z pośród 269 wnioskodawców.

W ramach naboru Inicjatywy Oddolne najciekawszy pomysł zaprezentowała grupa nieformalna „Anielaki” z projektem zbudowania miejsca spotkań przy stawie w Anielinie. Organizatorzy planują montaż placu zabaw dla dzieci i ławek dla dorosłych. Tu będą odbywały się coroczne „Wianki” i pikniki sąsiedzkie.

W ramach naboru Rozwój Organizacji wsparcie otrzyma Koło Gospodyń Wiejskich Kogel-Mogel z Łęczeszyc. Organizatorzy tego projektu planują budowę drewnianych ław i stołów na wspólnie spotkania i imprezy sąsiedzkie, takie jak popularne Dni Dziecka, Dożynki Sołeckie, Noc Świętojańska w Łęczeszycach.

Po zakończeniu wszelkich formalności związane z podpisaniem umowy między Samorządem Województwa Mazowieckiego grupy otrzymają zadeklarowane wsparcie i rozpoczną realizację projektów.

Raz jeszcze gratulujemy!

Autor: Emilia Tomasiak/Urząd Gminy Belsk Duży

Konkurs dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *