Kościół Zdrowie

Apel proboszcza lewiczyńskiej parafii

Proboszcz Parafii Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Lewiczynie – ks. Sławomir Paszowski zaapelował do parafian.

W tym Świętym czasie Wielkiego Postu, wszyscy zostaliśmy postawieni przed trudną sytuacją. Panosząca się epidemia sprawiła, że nasza codzienność w jednej chwili zmieniła się radykalnie. W tym czasie niepewności i rodzących się pytań, staję wraz z wami przed tymi wszystkimi wyzwaniami, niepokojami, pytaniami. Ze swojej strony noszę was w swoim sercu i ciągłej modlitwie, którą zanoszę za pośrednictwem Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych do Boga Ojca Miłości.

Łącząc się solidarnie i w duchu miłości bliźniego z zaleceniami Episkopatu i Rządu Polskiego, jako parafia stosujemy się do wszystkich zaleceń, ufni, że pomogą one przejść nam przez to trudne wyzwania.
Proszę o systematyczne sprawdzanie strony internetowej Archidiecezji Warszawskiej, na której umieszczane są aktualne komunikaty. Jak to zostało ogłoszone, do 11 kwietnia podlegamy szczególnym zakazom, w związku z tym w naszej parafii Msze św. będą odbywać się wg przyjętego z rodzinami i ustalonego wcześniej harmonogramu. Proszę, aby w Mszy Św. uczestniczyły w pierwszej kolejności rodziny, które wcześniej ustaliły Jej termin.

Wszystkie pytania, wątpliwości proszę zgłaszać pod nr telefonu 486611760, zachęcam do sprawdzania naszej strony internetowej: www.sanktuarium-lewiczyn.pl. Osobiście codziennie od godz. 15.20 jestem w kościele czuwając przed Najświętszym Sakramentem i w konfesjonale. Kancelaria czynna jest od poniedziałku do soboty po Mszy Św. wieczornej.

Informacje o przebiegu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkiej Nocy, zostaną przesłane po podjęciu decyzji ks. Kardynała Kazimierza Nycza.

Drodzy Parafianie, proszę Miłosiernego Boga o zmiłowanie dla nas wszystkich, o powstrzymanie i oddalenia epidemii. Modlę się za was do Boga i proszę o wstawiennictwo Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.

Z serca pozdrawiam
ks. Proboszcz


Źródło: www.sanktuarium-lewiczyn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *