Asystent Maciak. GKS wygrywa w Wolanowie

Ósme ligowe zwycięstwo w rundzie jesiennej zanotowali seniorzy GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Stanisława Bilskiego wygrali w Wolanowie z Jaguarem 3:0. Do siatki rywala trafili: Piotr Franczak, Jakub Wójcik oraz Patryk Rybiński.

Siedmiu minut potrzebowali piłkarze z Belska Dużego by rozmontować obronę gospodarzy z Wolanowa. W 30. minucie prostopadłą piłkę do Piotra Franczaka posłał Rafał Maciak. Napastnik GKS-u wpadł w pole karne i przelobował bezradnego bramkarza. Chwilę później w roli głównej znów wystąpił Maciak. Popularny “Dzidek” rozegrał na krótko rzut rożny z Łukaszem Cieślakiem, minął obrońcę i posłał piłkę wzdłuż bramki Jaguara. W “szesnastce” doskonale znalazł się Jakub Wójcik, który uderzeniem głową skierował futbolówkę do siatki. Dla obrońcy było to już ósme trafienie w rundzie!

Po bramce GKS oddał inicjatywę Jaguarowi. Gospodarze próbowali strzelać, ale doskonale między słupkami spisywał się Przemysław Załęski. W 44. minucie golkiper wyszedł obronną ręką z pojedynku jeden na jeden z napastnikiem Wolanowa.

Drugie 45. minut to napór GKS-u na bramkę gospodarzy. Poprzeczkę bramki obili Tomasz Prokopczyk i Piotr Franczak. Ten drugi trafił nawet do siatki, lecz sędzia dopatrzył się spalonego.

Kiedy wszyscy pogodzili się, że w Wolanowie będzie 2:0 na rajd środkiem boiska zdecydował się Patryk Bilski. Pomocnik przedryblował kilku rywali i doskonale obsłużył swojego imiennika, Patryka Rybińskiego. Osiemnastolatek, który wszedł na boisko dziesięć minut wcześniej, zdobył swoją drugą bramkę w barwach belskiego klubu.

Po meczu w Wolanowie na 22 godziny GKS Belsk Duży był liderem. Swoje spotkania wygrały jednak ekipy Blasku Odrzywół oraz GKS-u Stromiec. Odrzywolanie pokonali KS II Błotnica 1:0, zaś Stromiec był o jednego gola lepszy od GPSZ-u Głuchów.

Za tydzień ostatnie spotkanie w 2018 roku. Podopieczni Bilskiego zmierzą się przed własną publicznością z Sadownikiem Błędów, który zgromadził tyle samo punktów co GKS. Spotkanie zostanie rozegrane 10 listopada o godz. 14:00.

Jaguar Wolanów – GKS Belsk Duży 0:3 (0:2)
Franczak 30, Wójcik 37, Rybiński 90+2

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 4. Łukasz Kołosowski, 18. Radosław Skonieczny (C), 10. Jakub Wójcik (80, 19. Bartosz Jakóbowski), 2. Adam Czarnecki – 8. Arkadiusz Bogucki (65, 5. Arkadiusz Gwadera), 11. Patryk Bilski, 7. Łukasz Cieślak, 22. Tomasz Prokopczyk (82, 14. Patryk Rybiński) – 23. Rafał Maciak, 9. Piotr Franczak (85, 6. Daniel Górzyński).

Żółte kartki: Mateusz Derleta – Piotr Franczak, Tomasz Prokopczyk, Jakub Wójcik.
Sędziowali: Paulina Erbel (główna) oraz Jacek Zelga i Artur Pawlak.

Tabela: Nice Sport 2 Klasa B, gr. Radom II