Edukacja

Babcia z dziadkiem dziś świętują

31 stycznia br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbyła się wspaniała  uroczystość. O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej pojawili się szczególni goście. To babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki.

Akademię z okazji „Dnia Seniora” rozpoczęła Pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk serdecznie witając wszystkich zebranych i przypominając,jak ważną rolę w życiu każdego dziecka pełnią dziadkowie.

Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych.  Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło serdecznych życzeń, wesołych wierszyków, wzruszających piosenek, gry na  instrumentach oraz układów choreograficznych i tańców do popularnych utworów.

Dzieci biorące udział w zajęciach teatralnych okazały się zdolnymi aktorami i przedstawiły inscenizację bajki „Dwanaście miesięcy”. Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat” i podziękowali ukochanym babciom i dziadkom za ich miłość, cierpliwość i poświęcenie.

Uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na pamiątkę tego wyjątkowego wydarzenia na seniorów czekały upominki wykonane własnoręcznie przez uczniów szkoły. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.

Autorki: Karolina Jaworska, Iwona Piotrowska / PSP Lewiczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *