Kościół

Belsk ugościł rowerowych pielgrzymów

Uczestnicy XIV. Warszawskiej Pielgrzymki Rowerowej podobnie jak w poprzednich latach gościli w Belsku Dużym. W tym roku na nocujących w szkole podstawowej rowerzystów czekał poczęstunek oraz napoje. Za przygotowanie jedzenia dla podążających na Jasną Górę odpowiedzialni byli mieszkańcy Belska Dużego na czele z Panią Sołtys – Agnieszką Prokopczyk.

Podobnie jak w poprzednich latach belska podstawówka gościła rowerowych pielgrzymów podążających na Jasną Górą. To właśnie w szkole oraz na sali gimnastycznej rowerzyści mogli spędzić noc. Udostępniono również halę sportową, na której modliło się około 500 osób!

W tym roku na wysokości zadania stanęli mieszkańcy Belska Dużego, na czela z sołtysem wsi – Agnieszką Prokopczyk. Belszczanie przygotowali dla podążających na Jasną Górę ciepły posiłek (kiełbasa, parówki). Można było również zjeść kanapki z dżemem czy szynką. Dzięki uprzejmości Ferrero dla dzieci przygotowano słodycze. Na pielgrzymów czekały również napoje, a także warnik z wodą na herbatę czy kawę.

Do Częstochowy rowerzyści ruszyli 10 sierpnia sprzed bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana w Warszawie. Na Jasną Górę będą jechać pięć dni. Nocleg w Belsku Dużym był pierwszym w podróży. Koordynatorem Warszawskiej Pielgrzymki Rowerowej jest ks. Konrad Dmochowski z  parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Zagórnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *