Samorząd

Belski projekt będzie zrealizowany

Projekt mieszkańców z Gminy Belsk Duży zostanie dofinansowany z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. “Bezpieczni – doświetleni na 728’ce” zyskał ponad 336 głosów i wygrał internetowe głosowanie w subregionie żyrardowskim.

Trasa 728 jest bardzo ruchliwa i niebezpieczna. Tylko w ostatnim czasie na terenie gminy Belsk Duży doszło do dwóch potrąceń ze skutkiem śmiertelnym.

Projekt “Bezpieczni – doświetleni na 728’ce” zakłada znaczną poprawę bezpieczeństwa i obsługi ruchu drogowego w większych miejscowościach gminy, a w szczególności w Łęczeszycach, Starej Wsi, Odrzywołku, Belsku Małym i Belsku Dużym (w dwóch lokalizacjach).

Wyniki Budżetu Obywatelskiego podano dziś w południe za pośrednictwem strony Marszałka Województwa – Adama Struzika. Ze strony Gminy Belsk Duży udział brała Emilia Tomasiak – specjalista ds. promocji.

Cała konferencja TUTAJ.

Wielkie gratulacje należą się Samorządowi Gminy Belsk Duży oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w powstanie tego projektu. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy zagłosowali – to dzięki Wam na niebezpiecznej 728-ce przejścia dla pieszych staną się bezpieczniejsze!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *