Kultura

Belskie biesiadowanie

Już po raz czwarty sołtys Belska Dużego – Agnieszka Prokopczyk zaprosiła mieszkańców miejscowości do wspólnego biesiadowania. Tym razem spotkanie zostało zorganizowane przy pomocy Koła Gospodyń Wiejskich.

Sąsiedzkie biesiadowanie zgromadziło wielu mieszkańców Belska Dużego. Duże grono stanowili zamieszkali przy ulicy Kozietulskiego. W tym roku zabawa odbywała się u państwa Hanny i Feliksa Katanów.

To była prawdziwa sąsiedzka impreza. Poczęstunek na biesiadowaniu składał się głównie z potraw przysądzonych przez mieszkańców. Ponadto Sołtys oraz Koło Gospodyń Wiejskich zadbało o potrawy z grilla.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Belsku Dużym na czele z przewodniczącą Elżbietą Kowalczyk zadbały o atrakcje dla dzieci. Była wata cukrowa, słodycze, balony, a także bańki mydlane. Najmłodsi mieli specjalnie wydzielony dla siebie stolik.

W spotkaniu uczestnicy również Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, wiceprzewodnicząca Rady Gminy – Ewa Maciak oraz proboszcz belskiej parafii – ks. Jarosław Siuchta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *