Edukacja Samorząd

Bezpieczeństwo na drodze to podstawa

Gmina Belsk Duży włącza się w obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W poniedziałek, 6 maja br. uczniowie ze szkół podstawowych oraz gimnazjum będą mieli okazję do zobaczenia sprzętu policyjnego, strażackiego czy medycznego. Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik.

Celem Gminnego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest propagowanie bezpiecznego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży, a także wskazanie roli i zadań poszczególnych służb.

Do Belska Dużego przyjadą przedstawiciele: Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie, Ratownictwa Medycznego z Warszawy, a także jednostka OSP Belsk Duży,

Program imprezy przewiduje siedem stref aktywności, w których na dzieci i młodzież czeka wiele ciekawych informacji:
– Pokaz sprzętu policyjnego: motocykle, radiowozy oznakowane, symulator pasów bezpieczeństwa, wyposażenie indywidualne
– Pokaz sprzętu straży pożarnej (w tym wyposażenie indywidualne)
– Jazda po mobilnym miasteczku ruchu drogowego – ocena techniki jazdy i stosowania się do przepisów ruchu drogowego dla uczniów klas III – V.
– Pokazy i szkolenia ratownictwa medycznego
– Pogadanka edukacyjna z przedstawicielami poszczególnych służb na temat ich roli w systemie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Organizatorami jest Publiczne Gimnazjum im. ks. Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego w Belsku Dużym oraz Gmina Belsk Duży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *