Edukacja Kultura Organizacje pozarządowe Samorząd Straż

Biegaj z nami!

W piątek, 20 września br. w PSP im. UNICEF w Lewiczynie odbyła się akcja “Biegaj z nami!” promująca zdrowy styl życia. Społeczność szkolna we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich “Na Obcasach” oraz OSP w Lewiczynie przygotowała interesujący program dnia mający na celu zachęcenie do zdrowego odżywiania się i aktywności sportowej.

Punktualnie o godzinie 8:00 uczniowie, rodzice, przyjaciele szkoły, strażacy i panie z Koła Gospodyń spotkali się na boisku szkolnym. Po przyznaniu numerów startowych i rozgrzewce rozpoczął się bieg w dwóch kategoriach: 0-III (dystans 1 km), a także IV-VIII (dystans 3,5 km), który wprawił uczestników w radosny nastrój. Każdy kto ukończył bieg, otrzymał z rąk dyrektor – Justyny Błońskiej pamiątkowy medal.

Następnie, dietetyk Magdalena Kawka przedstawiła prezentację na temat zdrowego żywienia. Po zakończonej pogadance, wszyscy udali się na pyszne, pełnowartościowe śniadanie przygotowane przez KGW z Lewiczyna. Jednak atrakcji tego dnia było jeszcze więcej. Zorganizowano konkurs plastyczny na temat ochrony przyrody i turniej strażacki. Kolejnym punktem programu było przyznanie nagród za uzyskanie najlepszych wyników w turnieju i rozstrzygnięcie konkursu, a także uroczyste otwarcie i poświęcenie siłowni zewnętrznej*. Dokonali go Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Sekretarz Urzędu Gminy – Renata Ostatek, Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik oraz radny z tego terenu – Grzegorz Janota.

Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli sekretarz gminy p. Renata Ostatek, przewodniczący rady gminy p. Bogusław Sikorski, dyrektor GZOPO p. Maria Walewska- Żółcik, przewodnicząca komisji oświaty p. Ewa Łubińska, radny p. Grzegorz Janota,  inspektor ds. zamówień publicznych p. Sławomir Musiałowski, specjalista ds. promocji p. Emilia Tomasiak oraz proboszcz ks. Sławomir Paszowski. Imprezę zakończono integrującym grillem.

Już nie możemy doczekać się następnego biegu!

Autor: Karolina Dzwonkowska/PSP Lewiczyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *