Sport

BLS: Faworyci nie zawiedli

Za nami kolejna seria gier w Belskiej Lidze Siatkówki. Tym razem faworyci nie zawiedli!

Jak czytamy na stronie belskiego GOSiR-u nietypowo, bo już w piątek rozpoczęto zmagania w kolejce numer pięć. Naprzeciw siebie stanęły drużyny: Fanatyków Wolejbolu i wicelider – Setkarze. Lepsi okazali się Ci drudzy, którzy po zaciętym spotkaniu wygrali 3:0.

Dużo emocji dostarczyło pierwsze spotkanie rozegrane w niedzielę, 16 stycznia. Zero Pojęcia stawiane w roli faworyta wygrało dopiero po tie-breaku z FC NicNieWygramy. Dla tej drugiej ekipy był to pierwszy punkt w całych rozgrywkach.

Pewne trzy punkty do swojego dorobku dopisał Sad Team. Ekipa z trzeciego miejsca w tabeli pokonała Grójecką Akademię Beztalenci 3:0. W takim samym stosunku zakończyło się spotkanie AS Galaktikos z Marceli Team. Lider wygrał pewnie, choć w ostatnim secie to gracze Marcelego Bińkowskiego byli bliżej zgarnięcie seta. Prowadzili pięcioma punktami, lecz dali sobie wyrwać zwycięstwo w tej partii z rąk.

Wyniki 5. kolejki:
Fanatycy Wolejbolu –
Setkarze 0:3 (23:25, 20:25, 24:25)
Zero Pojęcia – FC NNW 3:2 (19:25, 25:18, 25:23, 19:25, 15:13)
GAB –
Sad Team 0:3 (19:25, 19:25, 15:25)
Marceli Team –
AS Galaktikos 0:3 (13:25, 22:25, 22:25)

Tabela:

W najbliższą niedzielę do hali GOSiR wracają rozgrywki IV ligi siatkarzy. Gracze Belskiej Ligi Siatkówki spotkają się na wspólnej rywalizacji dopiero 6 lutego 2022 roku. Początek rozgrywek od godz. 12:00.