Sport

Bój na szczycie dla zespołu z Kobyłki

Siatkarze ProNutivy SKK Belsk Duży po zaciętym boju musieli uznać wyższość POLCANEX-u Kobyłka.

W niedzielne popołudnie zmierzyły się dwie najlepsze ekipy w I Lidze Mazowieckiej Seniorów. Do Kobyłki przyjechała drużyna z Belska Dużego, która po wywalczonych dwóch punktach z KTS Flot Iskra Warszawa chciała podtrzymać serię meczów ze zwycięstwem. Z drugiej strony ekipa gospodarzy przegrała do tej pory zaledwie jedno spotkanie i chciała utrzymać fotel lidera.

Dwa pierwsze sety ekipa POLCANEX-u wygrała pewnie, najpierw 25:18, a w drugiej partii 25:16. W kolejnych odsłonach do głosu doszli jednak gracze z Belska Dużego. Podopieczni Kamila Majewskiego rozstrzygnęli sety na swoją korzyść (25:20, 25:20) i w Kobyłce tego wieczora doszło do tie-breaka.

W tej partii dobrze radzili sobie gracze ProNutivy SKK Belsk Duży. W końcówce prowadzili 14:10 i byli blisko wywalczenia dwóch oczek na bardzo ciężkim terenie. Ekipa gospodarzy jednak nie poddała się i… Odwróciła losy seta wygrywając 17:15…

POLCANEX Kobyłka – ProNutiva SKK Belsk Duży 3:2 (25:18, 25:16, 20:25, 21:25, 17:15)

Kolejny mecz gracze ProNutivy SKK rozegrają w najbliższą niedzielę 29 stycznia 2023 roku o godz. 17:00. W belskiej hali GOSiR podejmą ostatni w tabeli ŻSS Len Żyrardów.