Boroń show! GKS wygrywa na zakończenie rundy

Seniorzy GKS-u Belsk Duży w dobrych nastrojach zakończyli zmagania w rundzie jesiennej. Podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali 4:2 z MKS-em Wyśmierzyce.

Mecz rozpoczął się od ataków belskiego zespołu. Dobrą sytuację na strzelenie gola miał m.in. Piotr Franczak, który minimalnie chybił. Do strzału po wrzutce z rzutu rożnego doszedł również Michał Norberciak, lecz jego uderzenie głową wybił bramkarz.

Niestety w 36. minucie na prowadzenie wyszła ekipa przyjezdnych. Po błędzie w środku pola, gracze z Wyśmierzyc poszli z kontrą i wykorzystali sytuację sam na sam z Przemysławem Załęskim.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli gracze z Belska Dużego. Po upływie godziny gry do siatki rywala trafił Krystian Onuczyński, który wykorzystał doskonałą wrzutkę z rzutu rożnego Krzysztofa Boronia. Ten sam duet pokazał się w roli głównej 120. sekund później. Boroń zagrał z środka pola do Onuczyńskiego, a ten wykorzystał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Wyśmierzyc podwyższając stan meczu.

Siedemnaście minut później było już 3:1. Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Krzysztof Boroń. Futbolówka leciała wprost w bramkarza, lecz ten po niefortunnej interwencji wypuścił ją z rąk.

Goście złapali kontakt pod koniec spotkania. GKS odpowiedział jednak błyskawicznie. Na uderzenie z połowy boiska zdecydował się Krzysztof Boroń. Futbolówka leciała dosyć długo, odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki.

Po tym spotkaniu GKS awansował na 4. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13. oczek. Wiadomo jednak, że po rozegraniu zaległych spotkań strata do miejsca premiowanego awansem wynosić będzie zaledwie trzy punkty. Oznacza to, że przed graczami z Belska Dużego bardzo ciekawa wiosna!

GKS Belsk Duży – MKS Wyśmierzyce 4:2 (0:1)
Onuczyński 60, 62; Boroń 79, 88 – ? 35, ? 85

GKS: 1. Przemysław Załęski – 14. Patryk Rybiński, 3. Volodymyr Lytvyn, 88. Krzysztof Boroń, 44. Damian Wysocki – 24. Dariusz Pardak (80, 99. Krzysztof Kowalski), 23. Rafał Maciak (30, 5. Mateusz Jakóbczak), 8. Damian Krawczyk, 77. Krystian Onuczyński, 11. Michał Norberciak – 70. Piotr Franczak (C).