Kościół

Boże Ciało 2022

Ulicami parafii z terenu gminy Belsk Duży przeszły procesje Bożego Ciała.

Wokół Sanktuarium
Bardzo podniośle było tego dnia w Lewiczynie. Wierni przeszli w procesji wokół Sankuarium. Obecni byli druhowie z OSP Lewiczyn, parafialny chór oraz wracająca do gry po kilku latach orkiestra. Proboszcz ks. Sławomir Paszowski modlił się przy pięknych ołtarzach, których hasłem przewodnim było: „Powołani z darem pokoju od Jezusa Zmartwychwstałego”. Stworzyli je kolejno: Akcja Katolicka: „Żyj w pokoju z każdym człowiekiem”, Służba Liturgiczna i Młodzież: „Dbaj o pokój w Twoim sercu”, rodzice dzieci Rocznicowych I Komunii Św.: „Dbaj o pokój w Twojej rodzinie” oraz Strażacy i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich: „Dbaj o pokój w Twojej Ojczyźnie”.

Ulicami Belska
Tłumy wiernych przemaszerowały również w procesji ulicami Belska Dużego. Obecni byli druhowie z trzech jednostek: OSP Belsk Duży, OSP Rożce i OSP Wilczogóra. W tym roku za ołtarze odpowiadali mieszkańcy: Rożec, Daszewic, Sadkowa Duchownego, Sadkowa Kolonii, Sadkowa Szlacheckiego, Bodzewa, Woli Starowieskiej, ul. Modrzewiowej w Belsku Dużym oraz os. Modrzewina w Małej Wsi. Były to cytaty z Ewangelii św. Mateusza, Listu do Kolosan, Listu do Hebrajczyków i Księgi Psalmów.

Piękne cytaty
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa świętowano również w Parafii św. Jana Chrzciciela w Łęczeszycach. Tu również oko przykuły pięknie ustrojone ołtarze, m.in. z cytatem kard. Stefana Wyszyńskego – “Polaków nie zdobywa się groźbą, tylko sercem”.

Więcej zdjęć z procesji Bożego Ciała oraz Ołtarzy na naszej stronie na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *