Edukacja

Celujący wynik egzaminów ósmoklasisty

Drugi rok z rzędu szkoły podstawowe z terenu Gminy Belsk Duży napisały egzamin ósmoklasisty najlepiej w powiecie grójeckim!

Od 23 do 25 maja 2023 roku ósmoklasiści z całej Polski pisali swój pierwszy poważny egzamin. W sesji głównej pisało ponad pół miliona uczniów z całej Polski. W gminie Belsk Duży było to 77 uczniów.

W poniedziałek, 3 lipca 2023 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki. Po raz kolejny są one doskonałe dla ósmoklasistów z Gminy Belsk Duży!

Jeśli chodzi o Powiat Grójecki to belska gmina wypada najlepiej. Uczniowie klas ósmych doskonale napisali test z języka angielskiego, matematyki i języka polskiego. Średnia wyników ósmoklasistów z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc i Zaborowa wyniosła 68,67%. Na drugim miejscu uplasowała się Gmina Pniewy, zaś na trzecim Gmina Błędów.

Jeśli chodzi o wyniki poszczególnych podstawówek z terenu Gminy Belsk Duży to tu na czele melduje się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie. Uczniowie tej szkoły napisali egzamin na średnią 80,38%, a język angielski był niemal wzorowy (95%). Nieco słabiej wypadli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach (78,68%). Na kolejnych pozycjach znalazły się: Publiczna Szkoła Podstawowa im. UNICEF w Lewiczynie oraz PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym.

Doskonałe wyniki podczas egzaminu ósmoklasisty to nie przypadek. Samorząd Gminy Belsk Duży na każdym kroku stawia na wsparcie oświaty. Gminne podstawówki to coraz ładniejsze budynki placówek, wyremontowane sale lekcyjne, nowoczesne pomoce dydaktyczne, a także wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *