Kościół Organizacje pozarządowe Samorząd

Chryzantemy z okazji Odzyskania Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Łęczeszyckie Koło Gospodyń Wiejskich udekorowało chryzantemami kościół oraz grób poległych w II wojnie światowej oraz mogiłę pomordowanych w Skowronkach.

W związku z epidemią koronawirusa i w konsekwencji zamknięcia cmentarzy ARMiR przeznaczył środki na pomoc dla rolników zajmujących się uprawą chryzantem i przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą tych kwiatów.

– Nasze koło złożyło wniosek do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z deklaracją odbioru chryzantem dla naszej społeczności, podkreśla Robert Szczepaniak z Koła Gospodyń Wiejskich “Kogel Mogel”. Dzięki temu nasze koło pozyskało 350 białych chryzantem doniczkowych i 200 ciętych kwiatów.

W dniu 11 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości udekorowano nim kościół pw. Jana Chrzciciela, figurę Marii Panny w Łęczeszycach przy klasztorze zakonu Ojców Paulinów oraz grób żołnierzy poległych w II wojnie światowej na miejscowym cmentarzu rzymskokatolickim, a także mogiłę pomordowanych przez nazistów w lesie w Skowronkach.

Tekst: E. Tomasiak/Urząd Gminy Belsk Duży
Foto: J. Zuzga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *