Edukacja

Chwila, na którą czekamy

 

 21 grudnia 2017 r. w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie w miłej i domowej atmosferze odbyło się świąteczne spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli.

“To Wigilia – czas oczekiwania,

   pierwsza gwiazda rozjaśnia mrok…”

Uczniowie, przygotowani do występu przez panią Zofię Kiełbowską, panią Agatę Krzemińską i panią Ewę Rudnicką wystąpili w jasełkach pod tytułem “Chwila, na którą czekamy”. Kolędy i wzruszające teksty wprawiły wszystkich w radosny nastrój oczekiwania na Boże Narodzenie. Zastęp aniołów uratował tegoroczne święta przed podstępami niesfornych diablątek. Drogę do Jezusa odnaleźli bez wyjątku wszyscy zgromadzeni. Uroku niecodziennej inscenizacji dodała dekoracja wykonana przez pana Roberta Kępkę. Zebranym spodobały się  wszystkie kreowane role, szczególnie najmłodszych aniołów.

Publiczność była pod wrażeniem przepięknie zaśpiewanych kolęd i piosenek o świątecznej tematyce. Do występu akompaniowali uczniowie: Joachim Wójcik i Szymon Janota na keyboardzie oraz na akordeonie Przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Janota. Nie zabrakło serdecznych życzeń i cichych refleksji przy wspólnym kolędowaniu. W tym wyjątkowym dniu odbyły się również klasowe Wigilie. Dzieci odwiedził Mikołaj, każdego obdarowując słodkim gwiazdkowym prezentem. Życzenia społeczności szkolnej złożyła pani dyrektor Marzena Jakóbowska – Kępka. Gorące podziękowania składamy firmie Ferrero Polska, która przekazała słodycze dla dzieci.

Autor: PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *