Sport

Czas na derby! GKS gra z Sadownikiem

W 3. kolejce radomskiej Klasy B, gr. Radom II dojdzie do kolejnych derbów powiatu. Tym razem belski GKS zmierzy się z sąsiadem – Sadownikiem Błędów. Początek spotkania o godz. 11:00.

Te spotkania od lat elektryzują fanów lokalnej piłki. Mecz pomiędzy GKS-em, a Sadownikiem jest zawsze pełen podtekstów. Warto wspomnieć, że czołowi piłkarze belskiego klubu: Piotr Franczak, Rafał Maciak czy Krzysztof Boroń przez wiele lat reprezentowali również barwy lokalnego rywala. Ten drugi jest jednym z najbardziej zasłużonych dla Błędowa graczy.

Ale zostawmy te podteksty na bok i przejdźmy do tego co działo i dzieje się na zielonej murawie. Łagodnie mówiąc, nienajlepsze wejście w sezon zanotowali gracze GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Mateusza Norberciaka ponieśli dwie bolesne porażki. Na inaugurację przegrali 1:2 u siebie z Iskrą Zbrosza Duża, zaś w ostatni weekend musieli uznać wyższość KS-u Wysokin (2:3).

Sadownik rozpoczął sezon od wysokiej porażki z rezerwami LKS-u Promna. Drugi zespół ekipy rywalizującej w radomskiej okręgówce wygrał z błędowianami aż 8:0. Rehabilitacja przyszła jednak szybko. Na własnym obiekcie drużyna z Błędowa wygrała 1:0 ze Strażakiem Wielogóra.

Teraz czas na derby! Kto wyjdzie z nich zwycięsko? Czy belski GKS zainkasuje pierwszy komplet punktów? A może obie ekipy podzielą się punktami? Odpowiedź już dziś na Stadionie Gminnym w Belsku Dużym!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *