Sport

Czas na domową inaugurację GKS-u

Seniorzy GKS-u Belsk Duży inaugurują ligowe zmagania na Stadionie Gminnym. W niedzielę, 4 września na ul. Szkolną przyjedzie debiutant – KS Jedlanka.

Zespół z gminy Jedlińsk rozgrywki radomskiej Klasy B rozpoczął od zwycięstwa. Na własnym boisku, w obecności licznej grupy kibiców, KS Jedlanka wygrała ze Strażakiem Wielogóra 2:0. Spotkanie było wyrównane, a pierwsze trafienie dla beniaminka rozgrywek padło po rzucie karnym. Co ciekawe belski zespół w przeszłości mierzył się z drużyną z tej miejscowości. Stawał bowiem na przeciw Orła, który istniał w latach 2009-2014. Kilku zawodników najbliższego przeciwnika GKS-u powinno dobrze pamiętać te spotkania. Na przykład to, w którym belszczanie wygrali przy Szkolnej 7:1.

Równie udanie w sezon weszli gracze z Belska Dużego. Podopieczni Adama Czarneckiego wygrali 4:1 z Jaguarem Wolanów. Ekipa z powiatu radomskiego postawiła belszczanom trudne warunki. GKS był jednak skuteczny i nieustępliwy. Dwie przepiękne bramki strzelił Piotr Franczak, zaś po jednym trafieniu dołożyli 16-letni Filip Kowalczyk oraz wracający na stare śmieci Patryk Bilski.

A jak będzie podczas pierwszego, premierowego starcia w sezonie na własnym boisku? Początek meczu o godz. 17:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *