Sport

Czas na triumfatora Pucharu Starosty

Przed graczami GKS-u Belsk Duży kolejna gra kontrolna. Tym razem na Stadionie Gminnym zagrają z LKS-em Sobpol Konopnica.

Zespół z powiatu rawskiego powstał w 1967 roku. W XXI wieku gracze z Konopnicy na przemian grali w Skierniewickiej A klasie oraz B klasie. Ostatni sezon spędzili na ósmym szczeblu rozgrywkowym. W 28. spotkaniach zdobyli 38. punktów i na osiem rywalizujących zespołów zajęli piąte miejsce. Przygotowania do rundy jesiennej Sobpol zaczął jednak doskonale, zajmując w Pucharze Starosty Rawskiego pierwsze miejsce!

W dobrych nastrojach do niedzielnego meczu sparingowego podejdą gracze GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Adama Czarneckiego w ostatni weekend zaliczy doskonały comeback, pokonując w forBET Pucharze Polski zespół KS LZS Magnuszew 6:5. Tym samym belszczanie podtrzymali doskonałą serię. Po zwycięstwach w meczach sparingowych z KS Lesznowola (6:0), GPSZ Głuchów (4:1) i LKS-em Wola Wola Chojnata (3:2) przyszło zwycięstwo w oficjalnym spotkaniu.

Sparing GKS-u z Sobpolem Konopnica miał być ostatnim testem przed ligą. Zmagania radomskiej Klasy B, gr. Radom II miały rozpocząć się za tydzień. Najprawdopodobniej jednak do gry podopieczni Czarneckiego wejdą w weekend 27/28 sierpnia. Wszystko jest spowodowane wycofaniem się z rozgrywek Zorzy Klwów oraz zrezygnowaniu Broni II Radom (A klasa). W miejsce radomian ROZPN najprawdopodobniej dokooptuje Kraskę Jasieniec, która… spadła do B klasy… Oficjalne informacje nadejdą jednak we wtorek, 18 sierpnia po posiedzeniu Zarządu Radomskiego Związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *