Edukacja

“Czytam z Elmerkiem” – podsumowanie programu czytelniczego

12 czerwca 2018 r. w Akademii Przedszkolaka “Krasnal” w Zaborowie odbyło się uroczyste zakończenie programu czytelniczego „Z Elmerkiem w świat”. Głównym celem było rozbudzenie ciekawości świata poprzez czytanie oraz poznanie terapeutycznej roli książki w edukacji najmłodszych.

W programie autorstwa pani Luizy Wójcik i pani Agaty Krzemińskiej, trwającym od 2 października do 8 czerwca 2018 r. uczestniczyły wszystkie dzieci z Akademii Przedszkolaka „Krasnal” oraz uczniowie klas 0 – I w Zaborowie. Program zakładał codzienne czytanie dzieciom w szkole, przedszkolu i w domu przygód słonia Elmerka. Uczestnicy programu wykonywali prace plastyczne, techniczne, brali udział w zajęciach teatralnych, przedstawieniach związanych z przeczytanymi utworami. Program “Z Elmerkiem w świat” był czasem wyjątkowych spotkań z zabawnym słonikiem, który ratował z tarapatów, pokazywał najmłodszym jak mądrze i w zgodzie się bawić. A najważniejsze uczył wartości, tolerancji, empatii i otwartości na świat. Dzięki tej akcji częstym gościem w Akademii Przedszkolaka “Krasnal” w Zaborowie była kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu Filii w Grójcu pani Magdalena Paszkowska, a także bibliotekarz prowadzący z dziećmi warsztaty pani Joanna Sygocka. Biblioteka Pedagogiczna w Grójcu była bowiem współrealizatorem programu “Z Elmerkiem w świat”. Przeuroczy mądry słonik szczególnie zapadł w pamięć najmłodszych. Uczestnicy programu stworzyli wspaniałą galerię, którą można podziwiać na naszej stronie internetowej w zakładce [Z Elmerkiem w świat]. Na zakończenie programu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz medale “Czytam z Elmerkiem”. Liczymy, że przygoda z czytaniem przyczyni się do wychowania przyszłych, mądrych czytelników.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim zaangażowanym w jego realizację: rodzicom, nauczycielom, a także pani dyrektor Marzenie Jakóbowskiej – Kępce, która od lat wspiera inicjatywy czytelnicze: programy, konkursy, spotkania autorskie i akcje czytania organizowane w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim gościom zaproszonym do czytania zaborowskim dzieciom, szczególnie tym, którzy gościli w PSP im. Ziemi Grójeckiej Zaborowie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z realizacji programu pspzaborow.pl

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *