Derby powiatu dla Volley SKK

Siatkarze Volley SKK Belsk Duży wygrali derby regionu z GKS Yabu Sadownik Błędów. Do rozstrzygnięcia spotkania potrzebne były trzy sety.

Zaległe spotkanie siatkarskiej IV. ligi rozegrano na parkiecie w Belsku Dużym. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodał fakt, że sędzią głównym zawodów był Maciej Twardowski – radomianin, jeden z najlepszych sędziów Plus Ligi, sędzia międzynarodowy. Pomagał mu Sylwester Strzylak, który przed laty również sędziował na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Sam mecz rozpoczął się wyrównanie. Ekipy grały punkt za punkt do stanu 14:14. W końcówce na lekkie prowadzenie drużynę Volley SKK wyprowadził Łukasz Podskok (22:20). Goście szybko odrobili jednak stratę z nawiązką (22:23). Końcówka toczyła się na przewagi. Więcej zimnej krwi wykazali siatkarze z Belska, którzy wygrali 29:27.

Druga partia rozpoczęła się od wysokiego prowadzenia drużyny z Błędowa (11:5). Trener Kamil Trzciński szybko wykorzystał dwie przerwy, więc postawił na lekkie roszady w składzie. To przyniosło skutek. Chwilę później na tablicy wyników widniał wynik 18:16. Tego prowadzenia Volley SKK nie oddało do końca seta wygrywając 25:21.

Trzecia odsłona wtorkowych derbów była wyrównana tylko na początku (5:5). Siatkarze Volley SKK szybko jednak osiągnęli znaczną przewagę (15:10), którą utrzymali do końca meczu wygrywają 25:17.

Cieszy nas dzisiejsza wygrana, potrzebowaliśmy tej wygranej jako zespół. W pierwszym secie przeciwnik bardzo się postawił, ale wygrana spowodowała odblokowanie w naszych głowach i z biegiem czasu byliśmy coraz pewniejsi i coraz lepiej nam się grałopowiedział po meczu w rozmowie z belskim GOSiRem trener Volley SKK Kamil Trzciński.

Volley SKK Belsk Duży – GKS YABU Sadownik Błędów 3:0 (29:27, 25:21, 25:17)
Najlepiej w drużynie z Belska Dużego punktował: Marek Trzaska – 18 pkt oraz Sebastian Bitner – 16 pkt