Sport

Derby powiatu na początek. GKS rozpoczyna ligowe zmagania

Seniorzy GKS-u Belsk Duży w najbliższą sobotę, 28 sierpnia br. zainaugurują zmagania w radomskiej Klasie B. Na Stadionie Gminnym ich przeciwnikiem będzie Iskra Zbrosza Duża.

Nowy opiekun
Ekipa z Gminy Jasieniec poprzedni sezon zakończyła na 7. miejscu z dorobkiem 17. punktów. Po rundzie wiosennej władze Iskry pożegnały się z dotychczasowym szkoleniowcem – Sebastianem Sieńko. Nowym opiekunem Zbroszan został doskonale znany w regionie – Dariusz Karczewski, który trenował m.in. seniorów Tęczy Augustów, GKS-u Chynów czy GKS-u Stromiec, a także juniorów KS Warka.

Wzmocnienia z Tęczy
Iskra w przerwie między rundami pożegnała się z kilkoma zawodnikami. Do odchodzącego grającego trenera – Sebastiana Sieńko dołączyli Paweł Czerwiński oraz Wojciech Nawrot, którzy podobnie jak szkoleniowiec od nowego sezonu reprezentują barwy Mogielanki Mogielnica. Do nowopowstałych rezerw LKS-u Promna przeniósł się za to Grzegorz Stolarski, zaś z wypożyczenia do swojego macierzystego klubu – GKS-u Stromiec powrócił Marek Cybulski. Klub wzmocniło również kilku zawodników.

Do zespołu dołączyli za to znani z występów w Tęczy Augustów Łukasz Bąkowski, Patryk Cymer i Krzysztof Karczewski. Do treningów po krótkim rozbracie z piłką wrócili natomiast Maksymilian Stępień, Kamil Słupek i Arkadiusz Wodziński. Klub wzmocnił także Filip Dudek z juniorów LKS-u Promna oraz wypożyczony ostatni do MKS-u Wyśmierzyce – Michał Sowiński. Włączony do gry w seniorach został natomiast Wojciech Dzikołowski.

Przygotowania w kratkę
Podopieczni trenera Dariusza Karczewskiego mają za sobą w miarę udane przygotowania. Iskra w pierwszym sparingu przed sezonem 2021/22 musiała uznać wyższość klubu występującego w warszawskiej Klasie B. Lepsza okazała się bowiem ekipa KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie, która wygrała 4:2. W takim samym stosunku Zbroszanie wygrali ostatni sparing przed ligowymi zmagania. Po dwóch bramkach Kamińskiego, jednej Bąkowskiego i Zawadzkiego ograli Zorzę Klwów. Ponadto ekipa występowała w rozgrywkach Mirax Pucharu Polski. W pierwszym spotkaniu niespodziewanie ograli spadkowicza z radomskiej A klasy – Sadownik Błędów 4:1. Niestety w drugim spotkaniu lepsi okazali się gracze Centrum Radom (3:0).

Wygrali ostatni sparing
A jakie nastroje panują w ekipie z Belska Dużego? Po nieudanych pierwszych grach kontrolnych z Kraską Jasieniec (1:3) oraz GPSZ Głuchów (2:9) gracze Mateusza Norberciaka musieli uznać wyższość KS Błotnica w Pucharze Polski (1:5). Jak się jednak okazało drużyna z powiatu białobrzeskiego w lidze oraz w zmaganiach pucharowych idzie jak burza, a w ostatnim meczu pokonała 3:0 LKS Promna.

Niewielkie wzmocnienia
Do drużyny GKS-u dołączył Bartłomiej Raczyński. Obrońca bądź pomocnik ostatnio reprezentował barwy Sadownika Błędów. Trener Mateusz Norberciak postanowił, że szansę gry z seniorami dostanie kilku juniorów w tym Filip Kowalczyk. Wyróżniający się młody zawodnik z rocznika 2006 będzie miał szansę debiutu już w sobotę!

Znając pojedynki GKS-u z Iskrą zapowiada się bardzo ciekawe widowisko! Start meczu o godz. 17:00 w sobotę, 28 sierpnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *