Edukacja

Doradztwo zawodowe „Wybór to moja sprawa”

Wybór szkół ponadagimnazjalnych dla uczniów klas III to bardzo poważna i odpowiedzialna decyzja. Właśnie od niej może zależeć ich kariera zawodowa. Dlatego należy zachęcić młodzież do poszukiwania „właściwej drogi”, do aktywnego myślenia o sobie i swojej przyszłości.

Kierując się ich dobrem w dniu 22.03.2018r. w belskim gimnazjum stworzono możliwość i zorganizowano spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych i doradcami zawodowymi. W tym roku szkolnym gościliśmy aż z osiem tego typu szkół: LO Grójec, ZSP Grójec, ZSP Jasieniec, CKZiU Nowa Wieś, ZSP Mogielnica, ZSP Białobrzegi, LO Nowe Miasto nad Pilicą oraz ZDZ Nowe Miasto nad Pilicą.

Z całą pewnością nasi uczniowie i rodzice skorzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu. Dzięki rozmowom i przekazanym materiałom promocyjnym łatwiej im będzie wybrać właściwą dla siebie szkołę. Wszystkim uczestnikom „Dnia doradztwa zawodowego” bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Uczniów klas III zachęcamy do odwiedzania stron Internetowych szkół. Można tam znaleźć informacje o warunkach rekrutacji i ”Dniach otwartych”.

W przypadku wątpliwości prosimy zgłaszać się do pedagoga szkolnego. Informujemy, że 10.04.2018r. w godz. 13.00-17.00 w tut. gimnazjum na uczniów i rodziców oczekuje doradca zawodowy/psycholog p. Agnieszka Glinka. Zapraszamy na konsultacje.

Dyrektor szkoły i pedagog szkolny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *