Samorząd

Droga gotowa za pół roku?

Rusza kolejny etap przebudowy drogi nr1604W relacji Szczęsna – Rożce.

Droga powiatowa prowadząca ze Szczęsnej (gm. Grójec) przez Czekaj (gm. Pniewy) aż do Rożec (gm. Belsk Duży) przebiega również przez Sadków Duchowny oraz Aleksandrówkę.

Jak możemy przeczytać na stronie Starostwa Powiatowego w czwartek, 9 lipca br. podpisano umowę na wykonanie przebudowy kolejnych odcinków drogi. Jest to 5 170 metrów bieżących.

Łączny koszt całego zadania to 4 miliony złotych. Środki pozyskano z Samorządu Województwa Mazowieckiego, Powiatu Grójeckiego oraz Gmin: Grójec, Belsk Duży i Pniewy.

Finansowo tę inwestycję wsparła również firma z sektora prywatnego. Zadeklarowała ona wkład 60 tysięcy złotych.

Inwestycja powinna zostać zakończona do 2022 roku, ale Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych, a więc wykonawca dekleracuje ukończenie drogi jeszcze w tym roku.

Nowoczesna droga gotowa za pół roku.

Starosta Powiatu Grójeckiego – Krzysztof Ambroziak, podpisał z firmą Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych (PRDM) z Piotrkowa Trybunalskiego umowę na wykonanie drogi powiatowej nr 1604 W Szczęsna – Rożce. Za kwotę ponad 4.200.000 zł powstanie trasa łącząca miejscowości: Uleniec, Czekaj, Sadków Duchowny, Aleksandrówka i Rożce. Inwestycja rozpocznie się w ciągu najbliższych tygodni. Chociaż budowę zaplanowano na trzy lata, to Krzysztof Famulski – członek zarządu PRDM – deklaruje zakończenie prac do końca bieżącego roku. Środki na przebudowę ponad pięciokilometrowego odcinka drogi – oprócz Powiatu Grójeckiego i Samorządu Województwa Mazowieckiego przekazały także gminy: Grójec, Belsk Duży, Pniewy oraz firma Rosel Sp. z o.o. #powiatgrojecki #Mazowsze #gminaBelskDuzy #gminaGrojec #gminaPniewy #drogipowiatowe

Opublikowany przez Starostwo Powiatowe Grójec Wtorek, 14 lipca 2020

Źródło: własne / Powiat Grójecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *