Edukacja

Drogi do wolności

W przededniu Święta Niepodległości uroczysty apel odbył się w PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. Uczniowie szkoły przygotowali akademię nawiązującą do dróg prowadzących do odzyskania przez nasz kraj Niepodległości.

Chwilę po godz. 9:00 społeczność belskiej szkoły, a także władze samorządowe na czele z Wójtem Władysławem Piątkowskim zasiedli do niecodziennej lekcji historii. Kilka dni przed 101. rocznicą odzyskania przez nasz kraj Niepodległości część uczniów przedstawiła historię prowadzącą od zaborów, przez powstania styczniowe i listopadowe, I wojnę światową aż do odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program słowny przeplatany był pieśniami patriotycznymi. W belskiej sali wybrzmiały m.in. “Legiony” czy “Przybyli ułani pod okienko”. Na zakończenie – a cappella odśpiewano cztery zwrotki “Mazurka Dąbrowskiego”.

Po akademii Dyrektor Szkoły – Teresa Bogdańska podziękowała uczniom za przypomnienie tak ważnych wydarzeń dla naszego kraju. Chwilę później uhonorowano Ewę Augustowską oraz Agnieszkę Kostrzewę – dwie nauczycielki, które związane są ze szkolnictwem już 30 lat! Była również chwila na wręczenie oficjalnych gratulacji dla pań, które w ostatnich dniach awansowały na stopień nauczyciela kontraktowego. Mowa tu o Martynie Kowalczyk i Katarzynie Prokopczyk. Na zakończenie głos zabrała Kinga Perzyna. Wychowawczyni Gabriela Gablera, który w niedawno rozgrywanych Mistrzostwach Europy w karate zdobył brązowy medal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *