Edukacja Sport

Drugi etap prac w Zaborowie

Wykonano kolejny etap prac przy nowo wybudowanym boisku trawiastym wraz z rozbiegiem i zeskocznią do skoku w dal w Zaborowie przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Ziemi Grójeckiej.

Wykonawca inwestycji firma MARWELL Orliński Paweł z Wiązownej wiosenne prace rozpoczął uporządkowaniem terenu, nawiezieniem ziemi oraz posianiem trawy przy użyciu specjalistycznego sprzętu, potwierdza inspektor Sławomir Musiałowski z belskiego Urzędu Gminy. Uruchomione zostało także nawodnienie programowane zgodnie z warunkami atmosferycznymi i pomalowano linie na zeskoczni w dal. Obecnie wykonawca prowadzi monitoring swoich działań. Na jesieni po pracach pielęgnacyjnych i nawożeniu boisko będzie gotowe na pierwsze wydarzenia sportowe.

ZNIŻKA 20 ZŁOTYCH NA PIERWSZE ZAKUPY

Po zakończeniu prac na jesieni tego roku, uczniowie zaborowskiej podstawówki będą mieli do dyspozycji boisko trawiaste o wymiarach 35 x 65 m, z piłko-chwytami, dwoma boksami dla drużyn z 12 miejscami siedzącymi dla każdej, rozbieg wraz z zeskocznią do skoku w dal, a także trybuny – jednego rzędu miejsc dla 50 osób.

Władze gminy na realizację zadania otrzymały dotację z budżetu województwa mazowieckiego „Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2019 w kwocie ponad 95 tysięcy złotych.

Autor: Emilia Tomasiak / Urząd Gminy Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *