Dublet Franczaka. GKS lepszy od Głuchowa

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli seniorzy GKS-u. Podopieczni Stanisława Bilskiego ograli lidera tabeli, GPSZ Głuchów 4:1. W środę kolejne spotkanie, tym razem w ramach Pucharu Polski belszczanie zagrają z Mazowszem Grójec. Początek meczu na Boisku Gminnym o godz. 17:00.

W niedzielnym spotkaniu od początku lepiej radzili sobie gracze GKS-u. Przewagę tę udokumentowali w 38. minucie. Po podaniu Rafała Maciaka do siatki trafił z około 16. metrów Patryk Bilski.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Goście doprowadzili do wyrównania w 58. minucie po błędzie belskiej defensywy. Do bramki strzeżonej przez Przemysława Załęskiego trafił Adam Lewandowski.

Gol na 1:1 nie podłamał graczy GKS-u Belsk Duży, którzy dążyli do strzelenia drugiej bramki. Ta sztuka udała się im w 75. minucie. Po bilardzie w polu karnym piłkę do bramki Igora Strzygi uderzeniem z najbliższej odległości wpakował Jakub Wójcik. Cztery minuty później było 3:1. Gola strzelił Piotr Franczak, a asystę zaliczył wprowadzony w drugiej odsłonie meczu Arkadiusz Bogucki. Popularny “Franz” drugie trafienie dorzucił kilka chwil później kiedy pokonał Strzygę “krzyżakiem”.

Przed zawodnikami z Belska Dużego napięty grafik. W środę na Boisku Gminnym zmierzą się z reprezentantem radomskiej ligi okręgowej, Mazowszem Grójec w ramach Pucharu Polski. Trzy dni później, w sobotę podopiecznych Stanisława Bilskiego czeka wyjazd do Zbroszy Dużej.

GKS Belsk Duży – GPSZ Głuchów 4:1 (1:0)
Bilski 38, Wójcik 75, Franczak 79, 85 – Lewandowski 58

GKS: 1. Przemysław Załęski – 10. Jakub Wójcik (80, 5. Kamil Lewandowski), 25. Daniel Wysocki, 18. Radosław Skonieczny, 2. Adam Czarnecki – 24. Rafał Maciak (89, 14. Patryk Rybiński), 7. Łukasz Cieślak, 15. Arkadiusz Gwadera, 27. Patryk Bilski (89, 20. Kamil Walkiewicz), 13. Tomasz Prokopczyk (55, 8. Arkadiusz Bogucki) – 9. Piotr Franczak (88, 26. Daniel Górzyński).