Dublet Franczaka. GKS wygrywa w Drwalewie

Seniorzy GKS-u Belsk Duży pokonali w Drwalewie GKS Chynów 3:2. Dwukrotnie do siatki rywala trafił Piotr Franczak. Gola decydującego o zwycięstwie z rzutu karnego strzelił w 78. minucie Łukasz Cieślak.

To był ważny mecz dla układu ligowej tabeli. Podopieczni Stanisława Bilskiego po 17. kolejkach plasowali się na 4. miejscu. Gospodarze – GKS Chynów zajmował w tabeli 5. miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do Belszczan.

Już w 3. minucie mogło być 1:0 dla GKS-u Belsk Duży. Z ostrego kąta próbował uderzać Mateusz Noga, lecz piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. Chwilę później poprzeczkę bramki z rzutu wolnego obił Łukasz Cieślak. Gospodarze też mieli swoje okazje. Po błędzie belskiej defensywy jeden z zawodników wyszedł sam na sam z Przemysławem Załęskim lecz uderzył obok słupka.

W 28. minucie GKS Belsk Duży wyszedł na prowadzenie. Łukasz Cieślak dograł futbolówkę górą do Piotra Franczaka. Napastnik wyskoczył najwyżej w polu karnym i uderzeniem głową skierował piłkę do siatki Barańskiego.

Podopieczni Stanisława Bilskiego długo nie cieszyli się z prowadzenia. Gospodarze skierowali futbolówkę do pustej bramki w 32. minucie.

Druga odsłona gry powinna rozpocząć się od bramki dla Belszczan. GKS wyprowadził ładną akcję, w “szesnastce” znalazł się Piotr Franczak, który mocno uderzył, lecz przed stratą gola gospodarzy uchronił słupek. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Sześćdziesiąt sekund później było 2:1 dla GKS-u…. Chynów.

Gracze z Belska Dużego dążyli do strzelenia wyrównującego gola. Po godzinie piłka wreszcie wpadła do bramki Chynowian. Swój udział w akcji bramkowej miał wprowadzony w drugiej odsłonie, Arkadiusz Bogucki. To on dograł w pole karne. Po raz drugi uderzeniem głową bramkarza pokonał Piotr Franczak. Siedem minut po tym trafieniu powinno być 3:2. Z rzutu wolnego przymierzył Tomasza Prokopczyk, ale podobnie jak w pierwszej połowie po strzale Łukasza Cieślaka, futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

W końcu jednak GKS wyszedł na prowadzenie. Piłkę na prawej stronie boiska dostał Tomasza Prokopczyk. Skrzydłowy wpadł w pole karne i został sfaulowany. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr od bramki gospodarzy. Do rzutu karnego podszedł Łukasz Cieślak, który pewnym uderzeniem ustalił wynik meczu.

Po tym spotkaniu i dobrym dla GKS-u wyniku w spotkaniu Sadownik – GKS Stromiec podopieczni Stanisława Bilskiego awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Za 2 tygodnie do Belska Dużego przyjedzie KS Lesznowola. Mecz zaplanowano na niedzielę, 28 kwietnia godz. 16:00.

GKS Chynów – GKS Belsk Duży 2:3 (1:1)
Piekarniak 32, Galiński 48 – Franczak 28, 60; Cieślak 78 (k)

GKS Belsk Duży : 1. Przemysław Załęski – 19. Bartosz Jakóbowski (80, 14. Patryk Rybiński), 22. Radosław Skonieczny, 10. Jakub Wójcik, 6. Łukasz Kołosowski – 13. Tomasz Prokopczyk, 7. Łukasz Cieślak, 11. Patryk Bilski, 17. Mateusz Noga (46, 8. Arkadiusz Bogucki) – 23. Rafał Maciak (C), 9. Piotr Franczak (89, 2. Damian Wysocki).

Żółta kartka: Bogucki (56. minuta)