Sport

Dublet Maciaka. GKS wygrywa w Wielogórze

Dziewiąty komplet punktów zainkasowali seniorzy GKS-u Belsk Duży. Podopieczni Mateusza Norberciaka wygrali w Wielogórze z miejscowym Strażakiem 4:1.

Obie drużyny rozpoczęły niedzielny pojedynek niemrawo. Mimo to, w 10. minucie GKS wyszedł na prowadzenie. W polu karnym obrońcę rywali zwiódł Dariusz Pardak i szpicem buta trafił do siatki Wielogórzan.

Belski zespół próbował przejąć inicjatywę. W końcu po minięciu trzech rywali, Piotr Franczak wystawił futbolówkę do Rafała Maciaka. Zawodnik GKS-u pewnym uderzeniem przy długim słupku podwyższył prowadzenie belszczan.

GKS miał swoje kolejne okazje. Blisko trafienia był m.in. Bartosz Jakóbowski. Z tego pojedynku górą wyszedł jednak bramkarz. Gospodarze z Wielogóry próbowali kontrować i czasami konstruować akcje. Jedna z nich zakończyła się bramką.

Belszczanie odpowiedzieli jednak bardzo szybko. Znów w rolę asystenta wcielił się kapitan – Piotr Franczak, a akcję sfinalizował Rafał Maciak.

W drugiej odsłonie optycznie mecz się wyrównał. Strażak próbował zaskoczyć GKS, ale między słupkami dobrze spisywał się Przemysław Załęski. Belski team również miał swoje szanse. Blisko strzelenia gola był Krystian Onuczyński, który uderzał głową ponad bramką.

W 80. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał jeden z zawodników gospodarzy. GKS grał więc w przewadze zawodnika, a sytuację tę udokumentował w końcówce spotkania. Po dobrej akcji całego zespołu bramkarza pokonał Piotr Franczak. Tym razem asystę zaliczył Rafał Maciak.

Po tym spotkaniu GKS Belsk Duży wciąż plasuje się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Za tydzień podopieczni Mateusza Norberciaka zagrają na własnym boisku z czwartym w tabeli Jaguarem Wolanów.

W innych spotkaniach radomskiej klasy B było za to bardzo ciekawie. Awans o szczebel wyżej przypieczętował zespół GKS-u Stromiec, który zremisował na wyjeździe z wiceliderem – KP Stanisławice 3:3. Do małej niespodzianki doszło w Zbroszy Dużej, gdzie Iskra “tylko” zremisowała z przedostatnim w tabeli Megawatem Świerże Górne. Minimalne zwycięstwo nad Zorzą Klwów zanotował natomiast przeciwnik GKS-u w przyszłej kolejce – Jaguar Wolanów.

Strażak Wielogóra – GKS Belsk Duży 1:4 (1:3)
Jozopowicz 43 – Pardak 10, Maciak 25, 45; Franczak 88

GKS Belsk Duży: 1. Przemysław Załęski – 4. Damian Wysocki (60, 2. Rafał Kolasa), 88. Szymon Kazimierski, 5. Kamil Bocheński, 77. Łukasz Kołosowski – 24. Dariusz Pardak (80, 99. Krzysztof Kowalski), 23. Rafał Maciak, 69. Krystian Onuczyński, 33. Bartosz Jakóbowski (60, 14. Patryk Rybiński), 13. Michał Norberciak – 70. Piotr Franczak (C).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *