Belsk Duży Edukacja Kościół Kultura

Dziękujemy, że byliście razem z nami!

Za nami piękny koncert on-line z okazji rocznicy setnych urodzin Papieża Jana Pawła II. W dzień jego narodzin, mimo odległości jaka nas dzieliła mogliśmy być wszyscy razem. Ta piękna inicjatywa nie powstałaby gdyby nie szereg ludzi.

Podziękowania

Za nami piękny koncert on-line z okazji rocznicy setnych urodzin Papieża Jana Pawła II. W dzień jego narodzin, mimo odległości jaka nas dzieliła mogliśmy być wszyscy razem. Ta piękna inicjatywa nie powstałaby gdyby nie szereg ludzi.

W czwartek, 14 maja około godz. 10:00 odebrałem telefon od Pani Teresy Bogdańskiej – dyrektor belskiej szkoły. Dzieci zdalnie się ucząc nie zapomniały o swoim patronie. Przygotowały dla niego szereg prac oraz utworów. W rozmowie z dyrekcją placówki rozmawialiśmy o tym by opublikować artykuł oraz wrzucić galerię z pracami dzieci. Wtedy też po raz pierwszy usłyszałem o nagraniu pięknego utworu przez Alana Kucmana, w którego tle śpiewała jego ciocia Marzena Szymaniak.

Chwilę po odłożeniu telefonu pomyślałem: „A może tak zrobić koncert on-line?”. Długo się nad tym nie zastanawiałem. Oddzwoniłem do Pani Dyrektor i nakreśliłem plan tego projektu. Tego samego dnia odebrałem telefon od pani Lili Marchewki, mojej nauczycielki akordeonu, która namówiła mnie bym wystąpił w tym koncercie. Chwilę po godz. 16:00 zaczęliśmy wspólne próby, a nagranie „Polskich kwiatów” odbyło się dzień później.

W piątek zacząłem otrzymywać pierwsze nagrania oraz informacje kto może wystąpić w naszym koncercie. Po propozycjach utworów oraz „wykonach” młodzieży już wtedy wiedziałem, że podjąłem słuszną decyzję biorąc na siebie przygotowanie takiego cudownego wydarzenia.

W sobotę i niedzielę mój aparat zmienił swoją funkcję z robienia zdjęć na nagrywanie. Najpierw pani Dyrektor, później wprowadzenia do pięknych utworów, a na koniec wypowiedź księdza. A i jeszcze bym zapomniał. Montaż, z którym zeszło mi się do samego poniedziałkowego poranka. Chyba ktoś na górze tak chciał, bym skończył montaż koncertu w dzień urodzin Papieża.

O poniedziałku za dużo chyba pisać nie trzeba. Piękna, kameralna, ale bardzo uroczysta Msza Święta. Po niej wyczekiwanie na koncert. W międzyczasie oddanie hołdu Papieżowi przy pomniku w Lewiczynie.

No i w końcu. 20:00. Premiera. Piękne utwory. Wzruszenie. A na koniec szereg gratulacji i podziękowań…

Ostatnie dni były dla mnie istną gonitwą. Wziąłem sobie na głowę wielkie wydarzenie. Mimo, ze z niedzieli na poniedziałek spałem zaledwie dwie godziny to było warto! Było warto bo w naszej gminie, w Belsku Dużym mamy wspaniałą młodzież, wspaniałych nauczycieli, wspaniałych rodziców. Mamy coś co mogą pozazdrościć nam wielkie miasta…

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Dziękowałem już na koncercie, lecz teraz chciałbym podziękować szczególnie:
– Dyrektor PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, Teresie Bogdańskiej –
za zaakceptowanie mojego pomysłu, zaangażowanie, wielkie serce i poświęcenie
– Księdzu Proboszczowi Jarosławowi Siuchcie – za uroczystą Mszę Świętą oraz piękne słowa do młodzieży skierowane podczas koncertu
– Księdzu Wikaremu Józefowi Wójcikowi i katechetce Renacie Włodarskiej – za piękną modlitwę powszechną podczas Mszy Dziękczynnej za Jana Pawła II
– Hannie Jasińskiej – za zaangażowanie w przygotowanie na odległość dzieci i młodzieży, a także propozycje utworów
– Lili Marchewce – za zaangażowanie się w koncert oraz namówienie mnie do występu
– Ilonie Szymańskiej – za profesjonalne zmontowanie nagrania uczniów klasy IA
– Martynie Kowalczyk – za profesjonalne zmontowanie pięknych występów dzieci z oddziałów przedszkolnych
– wszystkich nauczycielom oraz pracownikom szkoły za bezinteresowną pomoc

Dziękuję również osobom, których nie widać, ale które również dołożyły swoją cegiełkę do tego projektu. Chciałbym podziękować:
– Tomaszowi Rupiewiczowi –
za wsparcie techniczno-informatyczne
– Arkadiuszowi Florczykowi –
za użyczenie oświetlenia oraz statywu

Dziękuję także uzdolnionym artystom. Wszyscy występujący byli przygotowani do występów profesjonalnie i wprowadzili nas tego dnia we wzruszenie. Dziękuję uczniom belskiej szkoły, a także absolwentce Weronice Sołtysiak.

Oddzielny akapit chciałbym przeznaczyć na podziękowania dla rodziców. Pokazaliście państwo, że mimo pandemii oraz zdalnego nauczania macie jeszcze chęci i siły by razem z dziećmi ćwiczyć i rozwijać ich pasje. Macie zdolne pociechy! To również dzięki waszemu wielkiemu zaangażowaniu powstał ten koncert. DZIĘKUJĘ!

Na koniec dziękuję Wam, widzom i czytelnikom portalu belskduzy24.pl. Na premierze oglądało nas około 230 użytkowników (Facebook 200, YouTube 30). Z tego jednak co udało mi się ustalić oglądaliście koncert całymi rodzinami. Realnie więc licząc było nas zapewne około 650-700 osób! Przeszło to moje najśmielsze oczekiwania, ale także pokazało, że to co robię ma sens.

PS: Jeśli o kimś zapomniałem to wybaczcie.

Do zobaczenia, do usłyszenia!
Krzysztof Kowalski – belskduzy24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *