Edukacja

Dzień babci i dziadka w Lewiczynie

W piątek 25 stycznia br. w PSP im. UNICEF w Lewiczynie odbyła się wspaniała uroczystość. O godzinie 11.00 w kolorowo przystrojonej sali gimnastycznej pojawili się wyjątkowi goście. To babcie i dziadkowie zaproszeni przez swoje kochające wnuki.

Akademię z okazji „Dnia Babci i Dziadka” rozpoczęła pani Dyrektor Mirosława Bojaczuk witając ciepłymi słowami wszystkich zebranych i przypominając jak ważną rolę w życiu każdego dziecka odgrywają dziadkowie. Na uroczystą akademię przybyli: ksiądz proboszcz Andrzej Juńczyk, sekretarz gminy Renata Ostatek, przewodnicząca komisji oświaty Ewa Łubińska, odpowiedzialna za promocję gminy Emilia Tomasiak i radny Grzegorz Janota.

Babcie i dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, aktorskie i taneczne. Nie zabrakło wesołych wierszyków, wzruszających piosenek, gry na instrumentach oraz tańców ludowych takich jak krakowiak, kujawiak i mazur.

Aktywnie działający w naszej szkole teatrzyk „Bajeczka” przeniósł wszystkich w baśniowy świat prezentując przedstawienie pt. „Ali Baba i 14 rozbójników”. Dynamiczna akcja, błyskotliwe dialogi, kolorowe stroje i egzotyczne tańce sprawiły, że można było poczuć prawdziwy, orientalny klimat.

Udane występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie tej pięknej imprezy złożono serdeczne życzenia ukochanym babciom i dziadkom, dziękując im za miłość, cierpliwość    i poświęcenie. Wszyscy uczniowie zaśpiewali „Sto lat”, a uroczystość osłodził pyszny tort i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Babcie i dziadkowie mogli wykupić ciekawe prace wykonane własnoręcznie przez dzieci na przygotowanej aukcji. Atmosfera radości, miłości i dobrej zabawy towarzyszyła wszystkim do samego końca.

Autorki: Karolina Jaworska, Iwona Piotrowska / PSP Lewiczyn

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *