Edukacja

Dzień brytyjski w belskiej podstawówce

29 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej im Jana Pawła II w Belsku Dużym odbył się Międzyszkolny Dzień Brytyjski. Była to okazja nie tylko do rozwijania umiejętności językowych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz gier planszowych, ale także świetna okazja do integracji oraz nauki współpracy w grupie.

Gościliśmy uczniów klas IV-VII z Kozietuł, Łęczeszyc, Mogielnicy i Zaborowa. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia krótkiego filmu o Wielkiej Brytanii, który posłużył jako krótka rozgrzewka do multimedialnego quizu na platformie „Kahoot!”. Uczestnicy przy pomocy aplikacji na telefonach komórkowych odpowiadali na pytania wyświetlane na rzutniku. Zmagania były bardzo emocjonujące, a zaangażowanie uczestników ogromne.

Następnie wszyscy uczniowie zostali  podzieleni na sześcioosobowe grupy, mogli dzięki temu poznać kolegów i koleżanki z innych szkół i razem grać w gry po angielsku. Hitem okazały się zestawy „Brainbox” oraz tradycyjne „Dobble”, ale w wersji angielskiej.

Kolejnym elementem zabaw językowych było odszukiwanie i odczytywanie haseł do krzyżówki zaszyfrowanych kodami QR. Kartki z kodami rozmieszczone na terenie szkoły musiały być zeskanowane specjalnym czytnikiem przy pomocy aplikacji w telefonie, po to aby wspólnymi siłami odgadywać angielskie hasła z krzyżówki o Wielkiej Brytanii. W trakcie spotkania tworzyliśmy także barwne plakaty. Nie zabrakło też drobnych smakołyków i napojów.

Wydarzenie było organizowane w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój finansowanego ze środków Unii Europejskiej, do którego przystąpiły panie Magdalena Jendrzejczak, Magdalena Szewczyk, Magdalena Woźniak i Teresa Bogdańska oraz „gościnnie” pani Ilona Szymańska. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników tego miłego dnia, Opiekunów oraz Dyrekcji szkół, które wyraziły zgodę na udział i odwiedziły nas  żeby połączyć naukę z zabawą.

Zespół ds. promocji PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *