Straż

Dzień otwarty w belskiej OSP

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym zaprosili w sobotnie przedpołudnie, 18 września dzieci i młodzież na dzień otwarty!

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia alarmowania i dysponowania OSP. Chwilę później druhowie pokazali zgromadzonym miejsce gdzie przebierają do akcji, a także salę zebrań i zbiórek, w której wiszą dyplomy i puchary.

Tego dnia postanowiono zapoznać dzieci i młodzież z udzielaniem pierwszej pomocy. Następnie omówiono różne typy gaśnic oraz zaprezentowane ich praktyczne zastosowanie.

Strażacy przeprowadzili również pokaz cięcia z użyciem narzędzi hydraulicznych oraz podnoszenie pojazdu poduszkami pneumatycznymi.

Zebrani mieli również okazję do nalewania wody hydronetkami do tarcz nalewowych. Na zakończenie odbyło się zasysanie wody do zbiornika ciężkiego samochodu bojowoego oraz podawanie wody przez kurtynę.

Po bardzo ciekawych zajęciach wszyscy uczestnicy spotkania zostali nagrodzeni dyplomami. Otrzymali również słodkości ufundowane przez firmę Ferrero. Po kilku godzinach pełnych atrakcji można było również skosztować kiełbaski z grilla.

Dzisiejszy dzień w belskiej OSP cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni, a najbardziej niech świadczy o tym ilość pozytywnych komentarzy na Facebooku OSP Belsk Duży. Mamy nadzieję, że w przyszłości młodzież zarażona podczas takich zajęć pasją do straży zostanie czynnymi druhami belskiej jednostki.

Fot. OSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *