Edukacja Sport

Gruszki dla Gruszki czyli dzień w Bełchatowie

W dniu 20 listopada 2019 roku 62-osobowa grupa młodzieży z Belska Dużego i Łęczeszyc wraz z opiekunami udała się na całodniową wycieczkę do Bełchatowa.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w największej polskiej kopalni węgla brunatnego. Następnie zawitaliśmy do interaktywnego muzeum PGE Giganty Mocy. W obu tych miejscach uczniowie mieli wspaniałe lekcje geografii, biologii i fizyki. Po tych interesujących zajęciach wszyscy udali się na spacer po bełchatowskim rynku, gdzie mogli zapoznać się z siatkarską Aleją Gwiazd.

Po intensywnym zwiedzaniu grupa udała się do restauracji Marcepan, gdzie wszyscy mogli jeść pizzę bez ograniczeń by nabrać sił na dalszą część dnia. W trakcie obiadu grupę odwiedzili siatkarze PGE Skry Bełchatów: Milan Katić, Milad Ebadipour i Dusan Petković.

Uczniowie z Belska Dużego oraz Łęczeszyc mieli również okazję zwiedzić wóz transmisyjny Polsatu. To właśnie tam znajduje się centrum dowodzenia, skąd sygnał z meczu idzie na cały świat.

O godzinie 17:00 młodzi kibice zawitali do Hali Energia, aby kibicować PGE Skrze Bełchatów w hitowym starciu z Asseco Resovią Rzeszów. W hali wypełnionej do ostatniego miejsca, przy wspaniałej atmosferze Skra wygrała zdecydowanie 3:0, a najlepszym zawodnikiem został Milan Katić, któremu nasza grupa najwyraźniej przyniosła szczęście.

Udało się również zapromować nasze owoce. Po meczu bowiem cała grupa wręczyła trenerowi Resovii – Piotrowi Gruszce… Gruszki! Po raz kolejny w tle transmisji meczowej można było widzieć barwy narodowe z napisem Belsk Duży.

W godzinach wieczornych dzieci bezpiecznie wróciły do domu. Opiekunami były panie: Edyta Kwiatkowska, Katarzyna Lipińska, Katarzyna Jasińska oraz panowie: Daniel Wawryniuk oraz Łukasz Wiśnik.

Autor: Krzysztof Małachowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *