Edukacja

Egzamin ósmoklasisty napisany wzorowo!

Ósmoklasiści z Gminy Belsk Duży z najlepszymi wynikami egzaminu w całym powiecie grójeckim!

Choć trwają wakacje, warto wspomnieć o absolwentach gminnych szkół podstawowych, którzy w tym roku doskonale poradzili sobie z egzaminem ósmoklasisty. 

W dniach 24-26 maja 2022 roku uczniowie szkół podstawowych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. W naszej gminie z matematyką, językiem polskim oraz językiem angielskim zmagało się 75. zdających z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc oraz Zaborowa. 

Na początku lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wstępne wyniki egzaminu. 
Z arkuszami zmagało się ponad pół miliona uczniów z całej Polski. Rewelacyjny wynik osiągnęła m.in. Joanna Kacprzak. Uczennica PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie ze wszystkich trzech przedmiotów osiągnęła maksymalny wynik! Doskonale z matematyką i językiem angielskim poradziły sobie natomiast Weronika Bibrowska i Julia Kocewiak z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym. W tej szkole zanotowano aż czternaście maksymalnych wyników. 

Czas więc na podsumowanie uczniów Gminy Belsk Duży w skali całego powiatu grójeckiego. Absolwenci podstawówek napisali egzamin ósmoklasisty najlepiej ze wszystkich gmin, w każdym z przedmiotów! 

Średni wynik procentowy z języka polskiego wyniósł w naszej gminie 65,76%. Z tym przedmiotem równie dobrze poradziły sobie gminy: Jasieniec (62,73%) oraz Pniewy (62,35%). 

Jeśli chodzi o matematykę, to tu gmina Belsk Duży (63,73%) okazała się nieco lepsza od Grójca (63,66%) oraz Goszczyna (62,90%).

Uczniom z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc i Zaborowa nie straszny jest również język obcy. Średni wynik procentowy wyniósł 74,49% i był lepszy od Grójca (72,67%) oraz Błędowa (66,51%).

Jak widać uczniowie gminnych szkół podstawowych nie mieli sobie równych. Jesteśmy bardzo dumni z absolwentów, którzy pisali swój pierwszy egzamin w życiu. Doskonale stawili oni czoła zdalnej edukacji podczas pandemii. Warto wspomnieć również o nauczycielach, którzy włożyli wiele trudu w przygotowania uczniów. Podziękowania należą się rodzicom, a także dyrektorom szkół oraz wszystkim zaangażowanym. 

Samorząd Gminy Belsk Duży od zawsze stawia na edukację. Z roku na rok powiększa zaplecze dydaktyczne szkół, by nasi uczniowie mieli coraz lepsze warunki do nauki. Pięknieją również budynki placówek oświatowych czy sale lekcyjne. Dbamy również o tradycje regionalne oraz rozwijanie w dzieciach pasji. Doskonałe wyniki podczas tegorocznego egzaminu ósmoklasisty to tylko potwierdzenie, że ta misja ma sens!

Urząd Gminy w Belsku Dużym
Fot. Polskie Radio 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *