Edukacja

Ekologiczna edukacja

We wtorek, 12 września br. społeczność szkolna PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym wzięła udział w Ekologicznym Pikniku Rodzinnym.

Gości i obserwatorami wtorkowego wydarzenia byli: Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski, Przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy – Ewa Łubińska, Dyrektor GZOPO – Maria Walewska-Żółcik, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy – ks. Jarosław Siuchta i przedstawiciele Rady Rodziców przy PSP Belsk Duży.

Za przygotowanie Ekologicznego Pikniku Rodzinnego odpowiadała firma Edukacja Ekologiczna, której wysłannicy dbali o rozrywkę, łącząc zadania o tematyce przyrodniczej i ekologicznej, z wartościami edukacyjnymi.

Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak żyć zgodnie z zasadami ekologii, dbać o przyrodę, zrozumieć zasady jakimi się kieruje, by pomóc przetrwać ludzkości na duszącej się planecie.

Na najmłodszych i tych nieco starszych czekały również dmuchane zjeżdżalnie, a także wata cukrowa i popcorn przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich “Rembowianki”.

Zadanie pn. Ekologiczny Piknik Rodzinny w Belsku Dużym zostało dofinansowane w kwocie 30 000 złotych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Info: własne/PSP Belsk Duży

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *