Edukacja

Festyn Rodzinny w Zaborowie

19 czerwca 2018 r. odbył się Festyn Rodzinny w Zaborowie połączony z promocją szkoły. W środowiskowej zabawie udział wzięła społeczność Zaborowa oraz zaproszeni goście: rodzice, absolwenci, uczniowie i nauczyciele.

Zgromadzonym w szkole uczestnikom zabawy miło było gościć dyrektor GZOPO panią Marię Walewską – Żółcik oraz sekretarz gminy Belsk Duży panią Renatę Ostatek, a także pana Witolda Wójcika z Mazowieckiej TV.

Uroczystość rozpoczęli uczniowie klas 0 – I, którzy pod kierunkiem pani Ewy Rudnickiej przygotowali taneczny popis, gorąco oklaskiwany przez publiczność.  W dalszej części programu odbyły się pokazy taneczne i występy uczniów, którzy samodzielnie przygotowali się do prezentacji swoich talentów. Oprócz śpiewu, tańca, występów rodzinnych odbył się koncert pana Dariusza Rączki – wareckiego barda, który na swoim koncercie dedykowanym specjalnie zaborowskiej społeczności zaprezentował piosenkę nagrodzoną na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona. Zgromadzeni mogli również wysłuchać przepięknych, chwytających za serce liryków pana Kazimierza Kochańskiego również w aranżacji pana Dariusza Rączki. Rozegrano po raz pierwszy w historii zaborowskich festynów Rodzinny Turniej Szachowy, który osobiście otworzyła pani dyrektor GZOPO Maria Walewska – Żółcik. Całości dopełnił pokaz strażacki i wspólny grill. W rodzinne świętowanie włączyły się również dzieci z Akademii Przedszkolaka “Krasnal” w Zaborowie. Najmłodsi, przygotowani do występu przez panią Agatę Krzemińską, wystąpili w przedstawieniu pt. “Spotkanie bajek”.

W trakcie uroczystości wszyscy mogli podziwiać prace plastyczne uczestników corocznego konkursu “Legendy Ziemi Grójeckiej”. Nad całością spotkania czuwała dyrektor szkoły pani Marzena Jakóbowska – Kępka. Serdeczne podziękowania składamy organizatorom i sponsorom festynu: Radzie Pedagogicznej i Radzie Rodziców, przede wszystkim firmie Pepsico z Michrowa, Ferrero Polska Sp. z o.o., Przychodni Sonomed z Grójca oraz firmie cateringowej Pawła Jackowskiego. Obszerna relacja z festynu znajduje się na www.mazowieckatv.pl a także na szkolnej stronie www.pspzaborow.pl

PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *